امیرحسام میرصادقی
گفتگو با امیرحسام میرصادقی
• مدرس افترافکت ، Cinema 4D / موشن دیزاینر
تاریخ مصاحبه : جمعه 11 دی 94

  • چرا در اینورس تدریس می کنید؟

در تمام مدتی که در سیستم آموزشی سنتی درس میخواندم ، در این فکر بودم که کاش میشد بهتر شود یا کمی بتوانم بهترش کنم اما هیچوقت اجازه فکر کردن به تغییر در آن سیستم داده نشد. در اینورس نه تنها سعی در بهتر شدن است ، بلکه این احساس به وجود می آید که شما توان بهتر شدنش را دارید. تنها هدف من از تدریس ، بهتر کردن روند رشد یک دانشجو است.

 

  • چند دلیل که اینورس را به دانشجوها پیشنهاد می دهید را به ما بگویید؟

اینورس به دانشجو هایش اهمیت میدهد و به آن ها تنها به عنوان یک راه ورود پول نگاه نمیکند ، بلکه یادگیری مطالب وکیفیت خروجی دوره ها برایش اهمیت بیشتری دارد.

 

  • فضای حرفه ای اینورس را چطور می بینید ؟

اینورس همیشه سعی داشته بهترین ها را ارائه دهد و تا حدی هم موفق بوده است ، کمتر کسی میتواند وارد اینورس شود و بدون پیشرفت خارج شود.

 

  • به نظر شما، اینورس چگونه می تواند به بالا رفتن کیفیت کاری در ایران کمک کند؟ با شناختی که از خود دارید فکر می کنید شما چگونه می توانید در این پیشرفت سهیم باشید؟

اینورس درحال حاضر در حال انجام این کار است ، با تربیت نیروی حرفه ای ، تفاوت سطح کار در بازار کار مشخص میشود و استاندارد ها جا به جا خواهند شد.

من نیز تمام سعیم بر این است که کوچک ترین تاثیری که میتوانم در این جریان داشته باشم را به درست ترین حالت ممکنی که در توانم هست داشته باشم.

 

  • کمی با لحن خودمانی، به ما بگویید خودتان چطور شروع کردید ؟

از سن کمی شروع کردم . درهر رشته ی هنری که در توانم بود سعی میکردم تجربه کسب کنم ، از مجسمه سازی گرفته تا طراحی گرافیک. اما زمانی که با انیمیشن آشنا شدم داستان جذاب تر شد. در این مدت خودم انواع نرم افزار ها رو یاد گرفتم. سعی میکردم کارم رو به سطح حرفه ای برسونم . همین موقع ها بود که در "استودیو هورخش" شروع به کار کردم. بعد از مدتی از کار روتین خسته شدم و شروع کردم به صورت freelance کار کردن. چند سالیست در حوزه تبلیغات و تیتراژ و انیمیشن فعالیت میکنم. شرکت خودم رو دارم ، اما هنوز فکر میکنم از استاندارد ها خیلی دورم و نیاز دارم بیشتر یاد بگیرم.

 

  • چه توصیه و پیشنهادی برای پیشرفت افراد تازه کار و دانشجویان دارید؟

یادگیریتون رو متکی به افراد نکنید و عادت کنید که اینترنت بهترین معلمتون باشه. سعی کنید چیزای مختلف رو امتحان کنید تا بفهمید واقعا چه چیزی باعث خوش حالیتون میشه... و اینکه زمان داره میگذره...خیلی سریع هم میگذره ، از دستش ندین.

 

  • آیا در کنار آموزش در اینورس، خودتان هم پیشرفت کرده اید؟ در مورد این موضوع کمی توضیح دهید.

معلومه که بله ؛ اینورس باعث شد که هم در حوزه کاری خودم و هم در قسمت های مرتبط خیلی دید بازتری پیدا کنم.