امیرحسین کریم زاده فرد
گفتگو با امیرحسین کریم زاده فرد
• مدرس فتوشاپ / عکاس و ریتاچر
تاریخ مصاحبه : جمعه 11 دی 94

  • چرا در اینورس تدریس می کنید؟

در درجه اول محیط و رفتارحرفه ای اینورس و بعد از آن تفکری که این آموزشگاه نسبت به کسب درآمد از تخصص دارد خصوصا توجه به تخصص هایی که به علت قرارگیریشان در محیط هنر تا به امروز مورد کم توجهی بوده اند.

 

  • چند دلیل که اینورس را به دانشجوها پیشنهاد می دهید را به ما بگویید؟

اینورس سرعت قابل توجهی در پیشرفت دادن خود و دانشجویانش دارد. مرتبا در حال بروزرسانی است و با درنظر گرفتن نیاز بازار مطابق با استاندارد های بین المللی پیش میرود. 

مدرسین اینورس خساستی برای ارائه اطلاعاتشان ندارند و هرآنچه نیاز دانشجو باشد به وی انتقال میدهند.

در کلاس ها و ورکشاپ های نسبتا زیادی شرکت کرده ام ، از ویژگی های بسیار خوب اینورس مدیریت زمان و عدم اتلاف وقت و هزینه دانشجو است.

  • فضای حرفه ای اینورس را چطور می بینید ؟

یک مرجع اطلاعاتی بسیار بزرگ که هر روز درحال کامل تر شدن است.

 

  • به نظر شما، اینورس چگونه می تواند به بالا رفتن کیفیت کاری در ایران کمک کند؟ با شناختی که از خود دارید فکر می کنید شما چگونه می توانید در این پیشرفت سهیم باشید؟

پایین بودن کیفیت کاری در بعضی مواقع برمیگردد به اینکه شخص درستی در جایگاه مناسبی قرار ندارد. معمولا یا شخص متخصص کار نیست و یا دغدغه کافی برای شرایط ایدآل کارش را ندارد. اینورس میتواند با توجه به استاندارد جهانی ، علاوه بر کار حرفه ای ، رفتار حرفه ای را نیز به دانشجویانش آموزش دهد.

انتقال اطلاعات و تجربیات بصورت کامل و مهمتر از آن بصورت صحیح ، روش موثری خواهد بود که برای من در اولویت قرار دارد.

 

  • کمی با لحن خودمانی، به ما بگویید خودتان چطور شروع کردید ؟

شانس های بسیار خوبی داشتم. افرادی در دوره های مختلف شکل دهنده مسیر و روند یادگیری من بودند. مرحله به مرحله با افراد با تجربه پیش رفتم و بخش زیادی از اطلاعاتم را بصور شفاهی از این افراد بدست آوردم. من از سوال پرسیدن شروع کردم...

 

  • چه توصیه و پیشنهادی برای پیشرفت افراد تازه کار و دانشجویان دارید؟

مسئله ای درخصوص یادگیری وجود دارد که همه ما تصور میکنیم در حال یادگیری هستیم ، یادگیری صحیح زمانی حاصل میشود که توانایی انتقال دانسته های خود به دیگری را داشته باشیم. به عبارت دیگر اگر توانایی آموزش دادن چیزی را ندارید ، قطعا آن را نیاموخته اید. به نحوی آموزش ببینید که بتوانید آموزش دهید.

 

  • آیا در کنار آموزش در اینورس، خودتان هم پیشرفت کرده اید؟ در مورد این موضوع کمی توضیح دهید.

بدون شک مسئله یادگیری هیچوقت یک طرفه نیست. به عنوان یک مدرس همیشه با تخصص  ، گرایش و سلیقه های مختلفی روبرو خواهید بود که هرکدام دریچه ای برای ارتقای شماست. مهمترین نکته در خصوص آموزش وظیفه ای خواهد بود که برعهده مدرس قرار میگیرد. لحظه به لحظه به روز بودن...