محمد کیوان مرز
گفتگو با محمد کیوان مرز
• مدرس Digital Painting مقدماتی و پیشرفته / کانسپت دیزاینر
تاریخ مصاحبه : جمعه 11 دی 94

  • چرا در اینورس تدریس می کنید؟

علاقه زیاد به تدریس و قرار داشتن در فضای آموزشی. همچنین توجه ، حساسیت و نوع نگاه مجموعه اینورس به بحث آموزش.

 

  • چند دلیل که اینورس را به دانشجوها پیشنهاد می دهید را به ما بگویید؟

اساتید خوب و محیط آموزشی خوب ، که در ایران بخصوص در بحث هنر و آموزش دیجیتال کمتر شاهد آن هستیم.

اینورس پس از مدتها فضایی را بوجود آورد که افراد علاقه مند به مباحث دیجیتال جایی برای جمع شدن و تبادل اطلاعات داشته باشند و این وجود اینچنین فضایی در موضوع آموزش از هر موضوعی با اهمیت تر است. از طرف دیگر حساسیت مناسب انتخاب اساتید اطمینان خوبی را برای خانواده ها و علاقه مندان بوجود آورده است.

 

  • فضای حرفه ای اینورس را چطور می بینید ؟

به نظرم فضا و محیط مجموعه رو به حرفه ای شدن است. مطمعنا اشکالات و نقصهایی وجود دارد اما رویکرد رو به جلو و در جهت پیشرفت مجموعه ، این اطمینان را می دهد که این موضوع نه تنها دور از دسترس نیست ، بلکه بسیار نزدیک و امیدوار کننده است.

 

  • به نظر شما، اینورس چگونه می تواند به بالا رفتن کیفیت کاری در ایران کمک کند؟ با شناختی که از خود دارید فکر می کنید شما چگونه می توانید در این پیشرفت سهیم باشید؟

در حال حاضر با در دسترس قرار دادن آموزش برای علاقه مندان به این حوزه ها مطمعنا نقش بسیار ویژه ای ایفا می کند اما با برگزاری ورکشاپ ها ، مسابقات و برنامه های آموزشی در نقات مختلف کشور و گسترش این موضوع تاثیر بسیار مثبت تری خواهد داشت .

تمرکز اصلی من در بحث آموزش کار کردن روی اعتماد به نفس ، خود باوری و نمایش خلاقیت ها در هنرجو ها است. احساس شخصی بنده این است که اهمیت دادن به فردیت هر هنر جو او را تبدیل به یک هنرمند می کند نه صرفا آموزش های متوالی و رباتیک. اگر مجموعه اینورس امکانی برای ارائه آثار و معرفی هنرجویانش فراهم کند تاثیر بسیار زیادی در فعالیت های هنری دانشجویانش خواهد داشت.

 

  • کمی با لحن خودمانی، به ما بگویید خودتان چطور شروع کردید ؟

شب تا صبح طراحی میکردم و خوشبختانه نتیجه مثبتی داشت. پس از قوی شدن طراحیم اطرافم شلوغ شد و همین باعث شد تلاشم رو چند برابر کنم! در خلال همین تلاشهای شبانه روزی سریع متوجه شدم که عاشق طراحی شدم و از اون موقع تخته شاسی رو کنار نزاشتم. کم کم به انیمیشن و نقاشی دیجیتال هم علاقمند شدم.

 

  • چه توصیه و پیشنهادی برای پیشرفت افراد تازه کار و دانشجویان دارید؟

به علاقه هاشون احترام بزارن و به حرف آدمهایی که بهشون میگن نمیتونی! چیزی نمیشی! نمیشه! و .. گوش ندهند!!! ما و خیلی های دیگه گوش نکردیم ؛ شد! و داره میشه! شماهم انجام بدین ؛میشه! با هر دلیلی که دوست دارین فقط انجامش بدین!!

 

  • آیا در کنار آموزش در اینورس، خودتان هم پیشرفت کرده اید؟ در مورد این موضوع کمی توضیح دهید.

در واقع یکی از موضوعاتی که من رو به تدریس علاقمند میکنه همین موضوع است. در فضای آموزشی هنرجوهایی رو میبینید که با انرژی یاد میگیرند و این موضوع همیشه شما رو سرحال نگه میداره که شما هم که امروز رفتی خونه باید کلی طراحی کنی!