چاپ سیلک روی پارچه
از جمله اهداف این دوره آموزشی، آشنایی با چاپ سیلک، تکنیک ها، متریال ها و کاربردهای هنری این چاپ در زمینه پوشاک و چاپ های غیر پارچه ای می باشد. به صورتی که هنرجو در پایان دوره بتواند کارگاهی کوچک را مدیریت کند و یا به عنوان اپراتور در مجموعه ای آغاز به کار کند.
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
7
ساعت
مدت زمان هر جلسه
56
ساعت
مجموع ساعات دوره

چاپ سیلک یا سیلک اسکرین شیوه ای برای چاپ تصاویر است که به کمک توری های مخصوص این کار انجام می شود.

این چاپ یکی از قدیمی ترین شیونه های انتقال طرح می باشد، که هنوز نیز بهترین و سریع ترین راه برای چاپ بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین خصوصیات چاپ سیلک، محدود نبودن این تکنیک چاپ است به صورتی که می توان بر روی تمام اجسام چاپ را انجام داد.

امروزه چه در بخش صنعتی چه در کارگاه های کوچک و یا برای تولید کارهای کم تیراژ از این چاپ استفاده می شود و تمام صنایع به نوعی با این چاپ درگیر هستند. همچنین در ساخت آثار هنری نیز از چاپ سیلک استفاده زیادی می شود و شاید امروزه هنرمندی نباشد که با این چاپ کار نکرده باشد.

به صورت کلی چاپ سیلک به دو دسته چاپ های پارچه ای و غیر پارچه ای تقسیم می شود  که در این دوره ما به بخش پارچه می پردازیم . و برای هر بخش رنگ ها و حلال های خاصی وجود دارد که امکان چاپ را برای ما فراهم می کند. همچنین چاپ سیلک به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود که بر حسب نیاز از آنها استفاده می شود.

چاپ سیلک امکان چاپ بر روی سر رسید، تقویم دیواری، ، کفش و کیف پارچه ای ، تابلوهای هنری، تابلوهای ، گونی، پارچه و البسه را دارد.

در این شیوه از چاپ هر رنگ به صورت تفکیک شده چاپ می شود و در هر مرحله یک رنگ به سطح چاپ اضافه می شود.

یکی از معایب این چاپ زمان بر بودن آن می باشد اما امروزه با پیشرفت صنعتی این چاپ سرعت تولید آن نیز زیادتر شده است و فقط در کارگاه های کوچک هنوز به صورت دستی کار می شود.

  • درباره ی دوره:

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی اولیه با چاپ به صورت کارگاهی و تئوری / اجرای یک طرح تک رنگ به صورت دستی / یاد گیری فوتو سیلک تک رنگ / آموزش چاپ دو رنگ پارچه  / طراحی فیلم چاپ / آموزش نرم افزار به صورت مقدماتی / چاپ ترام / و ...

کسانی که بیماری تنفسی و حساسیت های پوستی دارند این مورد را با مدرس در میان بگذارند.

  • تیپ کلاسی:

کلاس ها به صورت گروهی برگزار می شود و از همه هنر جویان خواسته می شود که کار گروهی را بتوانند انجام دهند.

  • پیش نیاز دوره:

از جمله پیش نیازهای این دوره آموزشی آشنایی با نرم افزار های گرافیکی می باشد.

چاپ سیلک اسکرین به صورت ترام
چاپ سیلک اسکرین به صورت ترام

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد