طراحی فیگوراتیو (مبانی و اصول)
در این دوره طراحی هنرجویان می توانند 1- به مهارت و تسلط لازم در طراحی دست یابند 2- شناخت کاملی از فرم داشته باشند 3-بيان عناصر بصري در طراحي را کسب کنند. 4-زيباشناسی تصويری طراحي دست مي يابند.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره طراحی، مطالعه و تمرین​

 این دوره دوازده جلسه برنامه ریزی شده است. اما نیاز هر هنرجو بستگی به تجربه کنونی و نتیجهی دلخواه متفاوت می باشد. هنرجو می تواند در دورههای متوالی شرکت کند،  تا به حد قابل قبولی از شناخت و مهارت در طراحی (نمره A) دست یابد.

در هر جلسه دانشجویان از مدل گچی یا طبيعت بيجان و يا مدل زنده طراحی می کنند. مدرس طبق كار و روند هر دانشجو تمرين و تذكرهای مورد نياز را به او می­دهد.

در این دوره دانشجو بر اساس استعداد، تلاش و تمرکز خود تمرینات را پیش می برد و می تواند با تلاش بيشتر در زمان کمتر  نتیجه مورد نظر را دریافت کند.

 

  • تیترهای کلی عبارتند از :

برنامه كلاس در هر جلسه به تناوب و تشخيص مدرس بر اساس ريتم و نياز كلاس از بين موارد زير تعيين مي شود:

١طراحي از طبيعت بیجان

مطالعه تناسبات، حجم پردازی، نور و سايه، تنوع بافت و جنسيت، تنوع رنگ، پرسپكتيو و عمق نمايي

٢طراحي از مدل زنده

مطالعه تناسبات، حجم پردازي، نور و سايه، پرسپكتيو و عمق نمايي، مطالعه آناتومي، طراحي حالت، طراحي از پرتره

٣-طراحي از مدل گچي، مطالعه نور و سايه، تناسبات، رنگ، تحليل فرم

این دورههای بعدی بطور پيوسته و بدون فاصله برگزار مي شود. هر دانشجو در هر سطح، میتواند از ابتدا وارد شود و برای دوازده جلسه ثبت نام كند و در جلسه آخر برای ثبت نام دوره بعدی اقدام كند.

  • تیپ کلاس درسی

دانشجويان در هر هفته بايد تمرينات كافی براساس آخرين نكات فراگرفته در كلاس را انجام دهند. آنها میبايست از هر چيزی كه در اطراف خود میبينند طراحی كنند و در طراحی روی تمرين اصلي خود در آن مقطع تمركز كنند. همچنين دانشجويان میتوانند برای ايجاد تمركز و جديت بيشتر در ساعات طراحی خود در كلوپ‌های طراحی شركت كنند و يا در موزه های حيات وحش و جمع دوستان بطور گروهی تمرين كنند.

در این دوره مدرس براساس سطح کلی کلاس یکی از برنامه های ذکر شده  در بالا را اجرا می کند. معمولا یک مدل در نظر گرفته می‌شود و دانشجویان کار را شروع می‌کنند. مدرس بر اساس سطح هر دانشجو، او را روی هدف مورد نظرش در آن جلسه متوجه و راهنمایی میكند.

  • خروجی دوره

دانشجو در حين اين دوره مي تواند انعكاس پيشرفت خود را در بهبود كيفيت كار خود در گرايش اصلی خود در هنرهای تجسمی و هنرهای ديجيتال وابسته احساس كند.

در پایان این دوره دانشجو می­تواند براحتی از روی مدل زنده، طبيعت بيجان، طبيعت، فضاهای داخلی و ... طراحی كند.

نکته مهم این که پایان دوره به معنی پایان آموزش نمیباشد و پیشرفت دانشجو وابسته به تمرکز و جدیت در کار کلاس و انجام تمرینات است.

  • مخاطبین این دوره

علاقمندان به هنرهای تجسمی، نقاشی و مجسمه سازی فیگوراتیو، تصويرسازی، انيميشن، هنرهای ديجيتال كه وابسته به طراحی هستند، دانشجویان رشته های مختلف تجسمي و هنرجويانی كه طراحی را به عنوان يك هنر مستقل كار مي كنند.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد