کالکشن مفهومی
این دوره به آموزه هایی از طراحی و اجرای مجموعه مد می پردازد که هنرجو بتواند: 1- با استانداردهای درست به مجموعه ای خلاقانه برسد 2- با روش های مختلف از ایده تا اجرا در این رشته آشنا شود 3- قدمی برای وارد شدن به دنیای خلاقانه در مد 4- فرصتی برای نگاه متفاوت به دنیای مد 5- استفاده از متریال های متفاوت 6- کار 100% بر روی خلاقیت
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
30
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره ی دوره:

مد مفهومی، به دنبال مفهوم است و  با فلسفه ای خاص شکل می گیرد و تلاش می کند تا با لباس و مد، اندیشه، نوع نگاه و حرفی را منتقل و القا کند. به همین علت، لزوما لباس هایی که با اصالت مد مفهومی طراحی و تولید می شوند، کاربردی نیستند و جنبه ی نمایشی دارند و در این نوع از طراحی ها، مفهوم و ایده مهم تر از محصول نهایی است.

در طراحی کالکشن مفهومی، طراحی لباس متاثر از دیگر هنرها و علوم و فنون است و هنرمندان در خلق آثارشان از تکنولوژی های جدید و بسیار پیشرفته استفاده می کنند و به این ترتیب فضایی فانتزی ایجاد می کنند. در کالکشن های مفهومی، طرح ها حالت عادی ندارند و فرم ها تخیلی تر و خلاقانه تر است و طراح را به چالش می کشد. واقعیت این است که طراحی لباس مفهومی برگرفته از قوه تخیل و  اندیشه ی طراح است.

 

 تیترهای کلی عبارتند از:

- کالکشن مفهومی چیست؟

- چگونگی شروع یک کالکشن مفهومی

- پیشبرد ایده پردازی ها

- کار با متریال های مختلف و اهمیت آن

- نمونه سازی و مولاژ

- پروژه پایانی

در این دوره هنرجویان می توانند مباحث زیر را فرا گیرند:

مراحل کلی ایجاد کالکشن و فرآیند انجام کار، بررسی رزومه کاری طراحان پیشتاز این عرصه، چگونگی انتخاب موضوع کالکشن و ایده پردازی

فرآیند و مراحل انجام استوری بورد کالکشن و فشن  تکنولوژی

آشنایی با کار بر روی پارچه های مختلف و روشهایdyed کردن پارچه و ...

  • تیپ کلاسی:

دوره ای کاملا  ورک شاپ گونه، مرحله به مرحله مجموعه ای خلاقانه، در عین حال به عنوان آرت پیس میشود به آن نگاه کرد. تجربه ای کاملا خلاقانه با کمک دنیای مد اما در عین حال خارج از بازار این صنعت. از روشهای مختلف کلاژ ، چاپ  پارچه، طراحی پارچه، بعد سازی، کار با متریال های پلاستیک حتی گچ، تکنولوزی و روش های تحقیقاتی بصری استفاده خواهد شد.

  •  خروجی دوره:

در پایان این دوره، هنرجو در زمینه شناخت مد مفهومی، چگونگی ساخت و طراحی کالکشن مفهومی مهارت کسب کرده و اهمیت خلاقیت و خیال پردازی را درک خواهد کرد. هیچ محدودیتی در این دوره چه در نوع متریال چه در نوع عملکرد وجود نخواهد داشت.

در این دوره همه هنرجویان بر روی یک موضوع کار خواهند کرد اما هر فرد بر روی یک قسمت از کار متمرکز خواهد شد. در انتها نتیجه کار گروهی خواهد بود مانند یک فشن استودیو و در نهایت یک کالکشن هیجان انگیز را ارایه خواهند کرد.

  • پیش نیاز دوره:

مهارت در طراحی فیگوراتیو، خیاطی و الگوسازی  لازم است.

این دوره دارای پیش نیاز میباشد. مخاطب باید دوره طراحی کالکشن را گذرانده  باشد. در غیر این صورت متقاضی برای ورود، نیاز به مصاحبه خواهد داشت.

 

  • مخاطبین دوره:

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها، فارغ التحصیلان رشته های طراحی لباس، پارچه، معماری، نقاشی،طراحی صنعتی، نساجی، علاقه مندان به مد و هنرجویان هنرستان ها مخاطبین این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد