Digital Painting مقدماتی
این دوره به آموزه هایی از Digital Painting می پردازد که دانشجو بتواند 1- از محیط نرم افزار فتوشاپ به نحوی که برای نقاشی دیجیتال مناسب باشد استفاده کند. 2- ترکیب بندی مناسب ، رنگ و ریتم را در کار خود به درستی بکار ببندد. 3- تکنیک های عمومی Digital Painting را در کار خود استفاده کند.
13
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
39
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره Digital Painting مقدماتی

کلاس دیجیتال پینت مقدماتی با رویکرد برخورد پایه ای با موضوع نقاشی دیجیتال برگزار می شود. به این صورت که برای ورود به کلاس هیچ گونه پیش نیازی جز علاقه نخواهید داشت.

 

هدف دوره یادگیری موضوعات اصلی نقاشی دیجیتال در تصویر سازی و خلق آثار است. به این صورت که هر هنرجو با هر علاقه و سبکی که دارد ، در این دوره نحوه اجرایی کردن ایده و آثار خود را ، به صورت حرفه ای یاد می گیرد.

 

در ابتدای دوره ، سعی بر آموزش مفاهیم پایه و موضوعات اصلی نقاشی دیجیتال خواهد بود که هر هنرمند دیجیتال به آن نیاز دارد و با آن دست و پنجه نرم می کند. آگاهی نسبت به این مفاهیم حتی از توانایی طراحی ، شناخت انواع براشها و تکنیکها ، حیاتی تر و مهم تر است. شناخت ترکیب بندی ، رنگ ، ریتم ، حرکت ، پرسپکتیو و ... موضوعات اصلی این دوره خواهند بود.

 

 این موضوعات صرفا به صورت تئوری بررسی نخواهند شد بلکه با تمامی این موارد در قالب تمرینات ، تصویر سازی های کلاسی و ... آشنا خواهیم شد تا هم هنرجویان با نحوه کار و محیط نرم افزار آشنا شوند و هم توانایی و تسلتشان بر قلم نوری بهبود یابد.

 

در نیمه دوم کلاس نیز با تکنیک ها ، نحوه ساخت براش ، ایجاد بافت ، تکسچر و ... آشنا می شویم تا در پایان دوره ، دانشجو آنچه برای انجام نقاشی دیجیتال نیاز دارد را فرا گیرد. به یاد داشته باشید که این موضوعات به تنهایی شما را تبدیل به یک کانسپت آرتیست یا طراح خوب نمی کند بلکه پس از این دوره در ابتدای راه قرار خواهید گرفت. میزان تلاش و ممارست شماست که در موفقیت شما در این مسیر ، تعیین کننده است.  یادگیری طراحی و توانایی تصویرسازی به چیزی بیشتر از تکنیک ، نرم افزار و ... نیاز دارد و آن تمرین زیاد است.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی با ابزارهای نقاشی دیجیتال در فتوشاپ / آشنایی با مبانی نور و رنگ / شناخت مفاهیم و اصطلاحات نورپردازی / شناخت ریتم و ترکیب بندی / مرور نمونه های موفق آثار کلاسیک / آشنایی با پرسپکتیو / آشنایی با تکنیک Speed Paint / شناخت انواع براش و کاربری مناسب از آن / آشنایی با بافت و ...

 

 

  • تیپ کلاس درسی

در قسمت اول کلاس مباحث آموزش داده می شود و در قسمت دوم کلاس دانشجویان تمرین انجام می دهند اما مواقعی امکان دارد که به دلیل حجم زیاد کار کلاسی تمرینات دانشجویان به منزل موکول شود.

 

  • خروجی دوره

در پایان این دوره ، هنرجو می تواند نقاشی دیجیتال را با تکنیک های آموخته شده به خوبی انجام دهد اما برای فعالیت در زمینه انیمیشن ، گیم و ... که نیاز به مهارت هایی بیشتر از تکنیک دارند آماده نخواهد بود. به عنوان مثال برای طراحی شخصیت ، نقاشی خوب با نرم افزار صرفا به شما کمک نمی کند و برای انجام آن در بهترین شکل بایستی با مواردی چون شخصیت پردازی ، طراحی فیگوراتیو و ... نیز آشنایی داشته باشید. برای فعالیت در چنین زمینه هایی نیاز به آموزه های دیگری خواهید داشت که از اهداف این دوره نیستند اما بصورت مختصر در دوره مورد بحث قرار خواهند گرفت.

هنرجویانی هستند که در زمینه تصویر سازی در سبک های گوناگون فعالیت داشته اند اما در اجرای کارها و ایده هایشان بصورت دیجیتال با مشکل مواجه بوده اند. این دسته از هنرجویان پس از اتمام دوره می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند. از سوی دیگر هنرجویانی هستند که هیچ پیش زمینه ای از نقاشی و نقاشی دیجیتال ندارند. این دوره آغاز بسیار مناسبی برای این دسته از هنرجویان خواهد بود.

 

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ، فارغ التحصیلان رشته های نقاشی ، گرافیک ، مجسمه سازی ، هنرجویان هنرستانها ، علاقه مندان به صنعت گیم و انیمیشن ، طراحان در شرکت های تبلیغاتی و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

محمد کیوان مرز
محمد کیوان مرز
• مدرس Digital Painting مقدماتی و پیشرفته / کانسپت دیزاینر
نظر استاد در مورد دوره

در کلاس آزاد هستید که به هر سبکی که تمایل دارید کار کنید همچنین سعی میکنم شما را با سبک و فضای ذهنی مورد علاقه خودتان بیشتر آشنا کنم.  هدف این است که در پایان دوره ، به تعداد دانشجویان ، سبک و هنرمند ، بنا به علاقه خاص خود شخص به وجود بیاید .

به هنگام مشاهده دانشجویان در کلاس ، تعدادی هنرمند جدید و صاحب ایده های تازه میبینم که کشف کردن این ایده ها برای من از هر موضوعی هیجان انگیز تر و جذاب تر خواهد بود.

سعی بر این است که باهم ، شما را به فردیت خودتان نزدیک تر کنیم. شاید حتی در میانه کلاس متوجه شویید اصلا دیجیتال پینت را دوست ندارید و می خواهید عکاس شوید! برای پی بردن به این موضوع انجام تمرینات بسیار لازم و حیاتی خواهد بود.

روند کلاس توسط دانشجویان مشخص می شود و این روند تحت تاثیر هنرجویان و علایقشان خواهد بود به همین دلیل هر دوره با توجه به نوع تمرینات دانشجویان ممکن است با دوره های ما قبل خود متفاوت باشد. بصورت کلی همه به هم کمک میکنیم که با هم پیشرفت کنیم.


Kakashi
Tom Hardy
Daryl
Digital Paint
DIGITAL PAINT
character design
2D Art Work
parent
Juice
بک گراند برای موزیک ویدیوی انتباه
موزیک ویدیو
موزیک ویدیوی انتباه
موزیک ویدیو ( دیجیتال پینت )
موزیک ویدیو انتباه
The Dark Knight
موزیک ویدیو ( دیجیتال پینت )
portrait
Portrait
Untitled
Untitled
Untitled
Race through the Woods
Untitled
Untitled
Untitled
Rock
Leon the professional
dream
character design
portrait-v
fruit-coloring
portrait-j
portrait-m
Ciri
Portrait Digitalpainting
َAngle of darkness
portrait
portrait
portrait
دختر روس
پرتره
پرتره
تمرین
نمرین
تمرین
تمرین
تمرین
شهید
آلپاچینو
بغض
Decaprio
Branoko
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
بدون عنوان
جنگجو
Orc
speed painting
یلدا
character
dead colors
witch
seller
blue
winter
batman
escape
blue girl
mohsen chavoshi
madanchi
messi
طراحی از پرندگان تاکسیدرمی  موزه داراباد
بدون عنوان
Chiaroscuro
Chiaroscuro
Chiaroscuro
Chiaroscuro
-
Lion
portrait
porscheloks
Heati
تمرین ماه در وبسایت wonderlandgroup.ir
کیوی در حمام

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد