سازه‌های دستی تبلیغاتی و دکوراتیو
این دوره به آموزه هایی از ساخت و ساز های دستی می پردازد که دانشجو بتواند: 1- برای ساخت یک اثر متفاوت با استفاده از متریال های ارزان و قابل دسترس اثری کاربردی برای چند مقصود متفاوت خلق کند. 2-توان شناخت روش های غیر دیجیتالی را برای ساخت و سازهای خلاق محک زده و با نگاهی متفاوت تولید آثاری متفاوت را رقم زند. 3-از تولیدات هنری خود برای مصارف دکور و تبلیغات محیطی بهره ببرد. 4-روش های شغل های خانگی با بهره از توان ساخت و ساز های دستی را محک بزند.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره 

این دوره با تعریف خلاقیت و روشهای خلق آثار آغاز می گردد که پرورش یک ایدهی نو و نگاه متفاوت به محیط پیرامون برای خلق اثر را شامل می شود. بعد از  تعیین هدف ها به تولید آثار هنری پرداخته می شود که اهمیت استفادهی چند گانه از آثار هدف مورد نظر می باشد. بسیاری از تولیدات دستی در صنایع تبلیغات و گرافیک و دکوراسیون بطور مشترک می توانند مورد استفاده قرار گیرند که از مباحث اصلی این دوره پرداختن به همین مبحث می باشد.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

تعریف خلاقیت و ایده یابی برای خلق یک اثر / نگاه دقیق تر به پیرامون برای انتخاب متریال های مورد استفاده در ساخت و ساز یک اثر که لزوم استفاده از متریال های گران قیمت را کاهش می دهد / ساخت و سازهایی با اهمیت استفاده در چند کاربرد متفاوت/  تولید محتوای گرافیکی متفاوت از یک اثر که کاربرد دکوری هم می تواند داشته باشد / تولید آثار هنری برای فروش و ایجاد مشاغل خانگی و کم هزینه.

  • تیپ کلاس درسی

این دوره کارگاهی برگزار می شود.

  • خروجی دوره

در پایان این دوره ، دانشجو در زمینه ساخت آثار هنری پر کاربرد ، روشهای ساخت یک اثر چند کاربردی ، تولید آثار چیدمانی برای استفاده تبلیغات، روشهای خلاق برای تصویرگری، ساخت وسایل دکوری ارزان قیمت مهارت کسب کرده و می تواند برای ایدههای کمتر دیده شده با استفاده از دستخط خود آثاری متفاوت و کاربردی خلق کند. بطور مثال ساخت یک شدو باکس با استفاده از برش روی کاغذ که بعد از اتمام اثر که خود دارای هویت یک اثر حجمی می باشد هنرمند برای کاربرد در زمینه های گرافیکی و تصویر سازی کافیست از اثر تولید شده عکاسی کند و آنرا در کاربرد آثار چاپی و نمایش ویدیویی استفاده کند. در ساختار اصلی این دوره اهمیت دادن به متریالهای کم ارزشتر برای ساخت و ساز یک اثر هنری، مباحث مختلفی گفته می شود که هنرجو با توجه به محیط پیرامون خود به ابداع آثاری جدید از طریق ترکیب مواد و استفاده از متریالهای ارزان قیمت میکند .اهمیت وسایل دور ریختنی و بازیافتی در ساخت و سازهای دکوری چندیست بطور جدی دنبال می شود که در دنیای مدرن که بسرعت چیدمانها تغییر می کنند و عمر آثار مورد استفاده در صنایع دکوراسیون کمتر شده اهمیت استفاده از وسایل دکور ارزان قیمت جایگاه ویژه تری پیدا کرده است ،که در این دوره به چگونگی فرآیند اینگونه ساخت و ساز ها پرداخته می شود و از چند نوع تکنیک ساخت و ساز هایی به انجام میرسد.هنرجویان با ساخت وسایل و آثار پر کاربرد در چند رشته پی به اهمیت متریال های کم هزینه می برند و در ساخت آثاری نو جسارت بیشتری را کسب خواهند کرد.

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ، فارغ التحصیلان رشته های گرافیک ، تصویرسازی ، معماری ، دکوراسیون داخلی علاقه مندان به گرافیک سنتی ،روش های تبلیغات ارزان ، تصویر سازی های حجمی ، هنرجویان هنرستان ها و طراحان در شرکت های تبلیغاتی و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد