آماده سازی عکس برای چاپ دیجیتال
این دوره به آموزه‌هایی از مرحله پیش از چاپ می‌‌پردازد که دانشجو پس از اتمام دوره بتواند: 1- مانیتور خود را کالیبره کرده و از سخت‌افزار‌ها، نرم‌افزارها و وسایل تخصصی بهره ببرد. فایلهای گرافیکی و تصاویر را از هر نرم‌افزاری به شکل درست برای چاپ دیجیتال آماده کند. 2- مفهوم دقیق چاپ دیجیتال را فراگیرد 3- متریال‌های گوناگون مختص به این نوع چاپ را بشناسد.
7
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
21
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • خروجی دوره

در پایان این دوره دانشجو چگونگی خروجی‌گرفتن از نرم‌افزار Photoshop، محاسبه هزینه کارهای چاپی، نظارت فنی بر مراحل یک پروژه چاپی را آموخته و امکان آماده‌سازی یک پروژه عکاسی یا طراحی‌گرافیک برای چاپ دیجیتال را خواهد داشت. همچنین روش صحیح افزایش شارپنس، کیفیت و رنگ تصویر را فراگرفته و با ادیت تصویر در انواع سیستم‌های رنگی (Color Modes) آشنا می‌شود.

 

در پایان این دوره علاوه بر یادگیری ادیت و اصلاح رنگ برای خروجی چاپ نگاه و دید هنرجو نسبت رنگ و نور محیط پیرامون خود عوض شده و حساستر و دقیق‌تر خواهند شد.

 

  • تیپ کلاس درسی

در کلاس دانشجویان در ابتدا بدون استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزار مفهوم تصویر، نور و رنگ را آموخته و تمریناتی را در این باب انجام می‌دهند. سپس با استفاده از سیستم‌ها و نرم‌افزار تمامی مراحل را آموخته و مراحل عملی کار را انجام می‌دهند. در پایان دوره و پس از یادگیری اطلاعات تئوری آموزش داده شده با فرایند چاپ از نزدیک آشنا می‌شوند.

مهرداد رباط جزی
مهرداد رباط جزی
ناظر فنی امور چاپ
جهت آشنایی بیشتر با مهرداد رباط جزی به وبسایت ایشان مراجعه کنید

نظر استاد در مورد دوره

همیشه کارهای با کیفیت کشورهای دیگر را می‌بینید و با خود فکر می‌کنید که چرا نمی‌توانیم این کیفیت را در ایران به دست بیاوریم. من اعتقاد دارم که این کار عملی است. در ایران همان دستگاه‌ها و نرم افزارهای به روز دنیا را داریم و تنها تخصص این کار را نداریم.


بازار کار این رشته بسیار فراوان است زیرا چاپخانه‌ها با وجود داشتن جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا، امکان دریافت کیفیت مطلوب و قابل انتظار را ندارند.


برخی از مباحثی که هنرجو در این کلاس فرا می‌گیرد قطعاً در هیچ کتابی نوشته نشده است. تمامی اطلاعات حاصل تجربه 20 ساله من در این حوزه است.


نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد