سایکوموشن
این دوره به آموزه‌هایی از روانشناسی، علوم اعصاب، مایندفولنس، انیمیشن و استاپ‌موشن می‌پردازد که دانشجو بتواند: 1- آشنایی بیشتری با سیکل‌های معیوب عدم خلاقیت در زندگی پیدا کند. 2- برخی از مولفه‌های روانشناختی را در هنر و زندگی خود بشناسد و بتواند با آنها بصورت کاربردی‌تر برخورد کند. 3- با مبانی انیمیشن آشنا شده و بتواند از زاویه دیگری به آن بنگرد. 4- راه‌های کاربردی خلاقیت بنیادی در دیدگاه خود را کشف کند.
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
4
ساعت
مدت زمان هر جلسه
32
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره

این دوره در سطح مقدماتی برگزار می‌شود و افراد پیش‌نیاز خاصی برای شرکت در آن نخواهند داشت. دانشجویان این دوره، در ابتدای امر با چگونگی نحوه ادراک انسان و چگونگی پردازش اطلاعات دریافتی از محیط در مغز وی آشنا خواهند شد. پس از آن ضمن آشنایی با مبانی انیمیشن و استاپ‌موشن، تکنیکهای روانشناختی را می‌آموزند که علاوه بر همپوشانی با مقوله هنر، به غنای ادراک هنری افراد منجر خواهد شد.

 

جلسات این دوره با حضور هر دو مدرس روانشناس و هنرمند دوره برگزار می‌گردد که در تمامی جلسات آن روانشناس و هنرمند ضمن همراهی توامان؛ به نکاتی اشاره خواهند داشت تا دانشجویان بتوانند مسیر خلاقیت هنری را بهتر بشناسند. با توجه به شیوه علمی روانشناختی دوره که بر اساس علم مایندفولنس بنا گردیده است، این دوره مقدماتی با تمرکز بر بدن انسان اجرا خواهد شد و دوره‌های تکمیلی و پیشرفته آن به شیوه مشارکتی‌تر و بر روی فکر و هیجان متمرکز می‌گردد.

 

لازم به ذکر است که در این دوره نیز روش تدریس و کار عملی کاملا مشارکتی و با حضور تمامی دانشجویان خواهد بود. ابزارهای مورد نیاز این دوره در جلسات پایانی استفاده می‌گردد و برای انجام کارهای عملی دوره، Smart Phone های میان‌رده تا خوب کافی خواهد بود.

 

هدف اصلی این دوره، یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های انیمیشن و یا استاپ‌موشن نیست؛ بلکه با استفاده از ابزار هنر سعی بر آن است که مفاهیم روانشناسی را برای رشد خلاقیت و ادراک عمیق‌تر هنر، در یک فعالیت میان‌رشته‌ای انتقال داده شود و پرورش یابد.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی با مغز و نحوه عملکرد آن / چگونگی پردازش اطلاعات و ارتباط آن با هنر / آشنایی با مبانی مایندفولنس /  بکارگیری تکنیک‌های مایندفولنس / آشنایی با تصویر متحرک و نحوه ارتباط برقرار کردن با آن / تمرینات کاربردی برای تولید اثر در Stop Motion

 

 

  • تیپ کلاس درسی

هر جلسه متناسب با مباحث تدریس شده، تمریناتی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. تمرین هر دانشجو، در حضور سایر دانشجویان و مدرسین ارائه و در مورد نکات مثبت و منفی کارها صحبت خواهد شد. همچنین در هر جلسه، سؤالاتی از مطالب گفته شده در جلسات قبل با هدف تشخیص سطح پیشرفت دانشجو مطرح می‌گردد که دانشجو موظف به پاسخگویی به آنها می‌باشد. حضور مستمر دانشجو، کمیت و کیفیت تمرینات و پرسشهای کلاسی بطور قطع در ارزیابی و تعیین سطح دانشجو برای دریافت گواهی پایان دوره موثر خواهد بود.

 

  • مخاطبین این دوره

مخاطبین عموم افراد با انواع تخصص‌ها خواهند بود. این دوره برای افرادی که بر هر شکل در هنر فعالیت می‌کنند نیز مفید خواهد بود.

time

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد