Sound Design
این دوره به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با المان های صوتی كاربردی در رسانه های مختلف طراحی شده، دوره طراحی صدا با هدف یادآوری و بازخوانی: ۱- اصول و مبانی طراحی صدا ۲- تعریف استانداردهای کلی در استفاده از المان های صوتی در رسانه ۳- بررسی حدود کاربردی و تاثیرگذاری صدا در رسانه ۴- مدیریت جزییات صداگذاری ۵- استفاده از نرم افزار live و ... طراحی شده است.
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
24
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

صدا به عنوان پدیدار و رسانه ای خاص همیشه اهمیتی بالایی در زندگی ما داشته و دارد، صدا برای ما میتواند وسیله ای حامل اطلاعات، احساسات و ساده ترین ابزار برون ریزی آدمی باشد.

 اجتناب ناپذیری و ملموس بودن این پدیدار در زندگی روزمره ما، همچنین عدم به روزرسانی اطلاعات و بست و گسترش ابزار لازم، مانع رشد، تولید، نوآوری و پیشرفت در عرصه طراحی صدا به صورت مستقل و در رسانه های وابسته شده است. امید است که طراحی و برگزاری  این دوره  به درک بیشتر و استفاده بهینه از این رسانه منجر شود.  

 

تیترهای کلی عبارتند از :

شناخت صدا / تعریف طراحی صدا / آموزش مقدماتی نرم افزارLive /  و محدودیت ها / درک و طراحی افکت / نشانه ها و معانی صدا / تکنیکهای صدا سازی دیجیتال / تکنیکهای صدا برداری / درک و شناخت ریتم در طراحی صدا / دستکاری و پردازش در لحظه صدا / ویرایش نهایی صدا برای رسانه های مختلف / طراحی و مدیریت  پروژه / پل های ارتباطی / مفاهیم پایه (ورودی و خروجی) / تعریف پروژه طراحی صدا / کارگاه مبانی پایه و ...

 

  • تیپ کلاس درسی

بخشی از مباحث این کلاس به صورت تئوری، قسمتی از تمرینها در هر جلسه به صورت گروهی، قسمتی از کلاس به صورت پرسش و پاسخ جمعی و در نهایت طراحی و اجرای پروژه های گروهی و یا مستقل صورت میگیرد.

بخش زیادی از تمرینها به پژوهش و بازخوانی کلاسی دانشجویان اختصاص میابد.

 

 

  • خروجی کلاس

در پایان این دوره دانشجو می تواند، به صورت ابتدایی از نرم افزار Live استفاده کند. از جزییات اپراتور های تولید صدا بهره برده و صدا سازی کند. می تواند روال پروژه را اتوماسییون کند. هنرجو می تواند تکنیک های صدا برداری یا صدا سازی بهینه تری برای پروژه های خود انتخاب کند و در طراحی صدا بکار ببرد. امکان طراحی پروژه های گروهی برای رسانه ها ، نیازسنجی پروژه های محدود به صدا در رسانه های مختلف، به کار گیری استاندارد ها برای ارتقای کیفیت محصول نهایی و

بررسی مباحث طراحی صدا، بررسی نمونه های بین المللی و به کارگیری در قالب تمرین ها، شناخت و استفاده از استانداردها در تعریف و روال پروژه های طراحی صدا و کار گروهی، رسیدن هنرجو به محصول نهایی را هموارتر می کند.

کار گروهی و جلسات پرسش و پاسخ نیز موجب نشر اطلاعات بیشتر شده که خود باعث پالایش اطلاعات اشتباه شده که شاید قدمی مهم باشد.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد