کارگردانی و تدوین خلاق
این کلاس به آموزه هایی از کارگردانی و تدوین می پردازد که دانشجو پس از اتمام کلاس: 1- با چگونگی خلق یک ایده جذاب و ساخت یک موقعیت خلاقانه نمایشی آشنا شود. 2- نحوه انتقال اطلاعات در درام را فراگیرد. (اکسپوزیشن) 3- انواع روش های ایجاد حس در تماشای یک اثر ویدئویی، تم، موضوع و دیگر عناصر داستانی را بیاموزد. 4- با اصول زیبای شناسی تدوین فیلم و ویدئو با رویکرد ساخت تیزر آشنایی پیدا کند. 5- به نرم افزار Adobe Premiere مسلط شود.
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
24
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

تکنیک یک چیز است و خلاقیت در آفرینش یک اثر چیز دیگری است. ابتدا باید ایده ای را در ذهن شکل دهیم و سپس با تکنیک های مختص به اجرای آن ایده، ذهنیت خود را به عینیت تبدیل کنیم. در این کلاس دو مقوله ایده و تکنیک به صورت موازی و هم زمان پیش خواهند رفت.

 

قرار بر این است که در این کلاس بتوانید از چشمه خلاقیت خود که حتی شاید خشکیده باشد، بلند پروازانه ترین و عجیب ترین آثار ویدئویی خود را تولید کنید.

 

در این دوره به تماشای فیلمها و ویدئوهای مختلف مینشینیم و از فیلمهای بلند داستانی تا تیزرهای جذاب تبلیغاتی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد.

 

کار عملی این کلاس بیشتر از عملی بودن، بصورت فکری است و هنرجو آموزش می بیند که چگونه به ایده های بکری که از فکر هیچ کس نمی گذرد ، دست پیدا کند.

 

بصورت کلی این کلاس شامل آموزش تئوری کارگردانی، تدوین ویدئو، تمرین های ایده پردازی، فیلمنامه نویسی برای کارهای چند دقیقه ای، آموزش نرم افزاری و در نهایت تدوین و ساخت یک فیلم یا تیزر کوتاه خواهد بود.

 

  • تیپ کلاس درسی

همه چیز همزمان است، بازی میکنیم و می آموزیم، ویدئو میبینیم و می آموزیم ؛ حرف میزنیم و می آموزیم؛ حتی در زمان استراحت نیز متوقف نخواهیم شد.

از آن جهت که تمرین در منزل هم داریم بنابراین در منزل هم خواهید آموخت.  

 

 

  • خروجی کلاس

خروجی نهایی کلاس دو پروژه خواهد بود:

 

پروژه نهایی اول: یک تیزر تبلیغاتی ترکیبی از فیلم زنده و موشن گرافیک است که می بایست ویژگی های زیر را داشته باشد:

+ ایده خلاقانه و بلند پروازانه

+ روایت استاندارد

+ رعایت تکنیک های کارگردانی و تدوین استاندارد

 

پروژه نهایی دوم: آنونس یک فیلم سینمایی به انتخاب خود هنرجو با مدت زمان 2 دقیقه که می بایست پلات داستان در آن مشخص شود.

امید توتونچی
امید توتونچی
• مدرس تدوین فیلم ، خلاقیت و کارگردانی / فیلم ساز ، تدوینگر
نظر استاد در مورد دوره

به نظر من آچار فرانسه باشید...

زمانی به ما می گفتند که همه کار را بلد نباشید چون به دید یک حرفه ای به شما نگاه نمی شود .

اما الان فرق میکند... انقلاب دیجیتال دنیا را بهم ریخته است. مرزها برداشته شده و هرکسی که سواد دیجیتالی ندارد عقب می ماند؛  پس تا می توانید یاد بگیرید. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، در این عصر کسی برنده است که همه کاره خودش باشد که البته این موضوع نفی کار گروهی نیست. این ماهیت عصر دیجیتالی است که این امکان را برای شما فراهم می آورد که یک نفره فیلم بن هور بسازید!!

 

همواره یکی از زبانهای اصلی تصویر، حرکت است و هر انسانی که می خواهد به دنیای تصویر دیجیتال راه یابد طبیعتا باید به این تکنیک مسلط باشد. این تکنیک بدون شعور(دیدگاه)، روایت گری و ایده پردازی هیچ نخواهد بود . این کلاس قصد دارد در کنار مابقی کلاس ها که بیشتر تکنیکال هستند، به صورت تئوری و عملی، نحوه صحیح استفاده(مدیریت) بین آموخته ها و تفکر خلاق خودتان را به شما آموزش دهد.


نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد