کارگردانی 1 و Motion Design
این کلاس به آموزه هایی از کارگردانی و تدوین می پردازد که دانشجو پس از اتمام کلاس: 1- با چگونگی خلق یک ایده جذاب و ساخت یک موقعیت خلاقانه نمایشی آشنا شود. 2- نحوه انتقال اطلاعات در درام را فراگیرد. (اکسپوزیشن) 3- انواع روش های ایجاد حس در تماشای یک اثر ویدئویی، تم، موضوع و دیگر عناصر داستانی را بیاموزد. 4- با اصول زیبای شناسی تدوین فیلم و ویدئو با رویکرد ساخت تیزر آشنایی پیدا کند. 5- به نرم افزار Adobe Premiere مسلط شود.
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
30
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

تکنیک یک چیز است و خلاقیت در آفرینش یک اثر چیز دیگری است. ابتدا باید ایده ای را در ذهن شکل دهیم و سپس با تکنیک های مختص به اجرای آن ایده، ذهنیت خود را به عینیت تبدیل کنیم. در این کلاس دو مقوله ایده و تکنیک به صورت موازی و هم زمان پیش خواهند رفت.

 

قرار بر این است که در این کلاس بتوانید از چشمه خلاقیت خود که حتی شاید خشکیده باشد، بلند پروازانه ترین و عجیب ترین آثار ویدئویی خود را تولید کنید.

 

در این دوره به تماشای فیلمها و ویدئوهای مختلف مینشینیم و از فیلمهای بلند داستانی تا تیزرهای جذاب تبلیغاتی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد.

 

کار عملی این کلاس بیشتر از عملی بودن، بصورت فکری است و هنرجو آموزش می بیند که چگونه به ایده های بکری که از فکر هیچ کس نمی گذرد ، دست پیدا کند.

 

بصورت کلی این کلاس شامل آموزش تئوری کارگردانی، تدوین ویدئو، تمرین های ایده پردازی، فیلمنامه نویسی برای کارهای چند دقیقه ای، آموزش نرم افزاری و در نهایت تدوین و ساخت یک فیلم یا تیزر کوتاه خواهد بود.

 

  • تیپ کلاس درسی

همه چیز همزمان است، بازی میکنیم و می آموزیم، ویدئو میبینیم و می آموزیم ؛ حرف میزنیم و می آموزیم؛ حتی در زمان استراحت نیز متوقف نخواهیم شد.

از آن جهت که تمرین در منزل هم داریم بنابراین در منزل هم خواهید آموخت.  

 

 

  • خروجی کلاس

خروجی نهایی کلاس دو پروژه خواهد بود:

 

پروژه نهایی اول: یک تیزر تبلیغاتی ترکیبی از فیلم زنده و موشن گرافیک است که می بایست ویژگی های زیر را داشته باشد:

+ ایده خلاقانه و بلند پروازانه

+ روایت استاندارد

+ رعایت تکنیک های کارگردانی و تدوین استاندارد

 

پروژه نهایی دوم: آنونس یک فیلم سینمایی به انتخاب خود هنرجو با مدت زمان 2 دقیقه که می بایست پلات داستان در آن مشخص شود.

هنوز مدرسی این درس مشخص نشده اند
نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد