طراحی کالکشن گروه 2
این دوره به آموزه هایی از طراحی کالکشن می پردازد که دانشجو بتواند: 1-شناخت کامل از پروسه دیزاین 2-تجربه واقعی و عملی کار در استودیوی طراحی لباس 3-فراگیری روش تحقیق و آنالیز در حوزه فشن دیزاین 4-فراگیری نحوه پرزنتیشن و ارائه حرفه ای را کسب کند.
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
30
ساعت
مجموع ساعات دوره

توضیح درباره دوره

در طراحی کالکشن تمام مراحل و پروسه طراحی یک کالکشن صنعتی یا Ready to Wear را شبیه سازی می کنیم، همانند روش مهندسی معکوس که در صنعت بسیار معمول است. ابتدا یک کالکشن به عنوان مرجع به هنر آموزان معرفی می شود و با مطالعه آن و مراحل اجرای آن سعی می شود یکبار دیگر همان کالکشن طراحی شود و فرایند کار در یک استودیوی طراحی لباس شبیه سازی شود. دوره فوق بصورت عملی و کارگاهی برگزار می شود و محدود به ساعت کلاس نبوده و هنرجو ملزم است ساعات زیادی در طول هفته برای انجام تمرینات و تحقیق و مطالعه صرف کند از این رو شرکت در این دوره به افراد پر مشغله توصیه نمی شود.

لازم است هنرجو روحیه کار تیمی و استعداد به کارگیری از تخصص دیگران و مدیریت پروژه داشته باشد و از تجربه و آزمون و خطا و هزینه های احتمالی ابایی نداشته باشد و کلاس را محلی برای مشاوره و تبادل نظر بداند.

آشنای با اصول سرچ کردن در اینترنت و آشنایی ابتدایی با نرم افزارهای رایج گرافیکی و مهارت های اولیه هنری و کار با ابزار دوخت جهت پیشبرد پروژه کمک قابل ملاحظه ای می کند.

کالکشن طراحی و اجرا شده با متریال واقعی به همراه کاتالوگ کامل پروژه در پایان دوره در قالب نمایشگاه ارائه خواهد شد.


تیترهای کلی عبارتند از:

مفاهیم اولیه در طراحی کالکشن / روش تحقیق و آنالیز / فرآیند دیزاین /  روشهای تولید و اجرار/روش ارائه

خروجی دوره:

در پایان دوره هنرجو قادر خواهد بود یک کالکشن Ready to Wear را طراحی و اجرا و پرزنت کند که بر اساس تجربیات انجام شده در این دوره شامل تمامی مراحل تحقیق ایده پردازی طراحی و تولید و ارائه خواهد بود.

تیپ کلاسی:

دوره بصورت کارگاهی و مجموعه ای از فعالیتهای فردی و گروهی می باشد.

مخاطبین این دوره:

علاقه مندان به فشن دیزاین بدون توجه به سن و جنسیت که توانایی کار تیمی و انجام تحقیق و کار با ابزار ابتدایی را دارند.


 

غلامعلی بلوچ
غلامعلی بلوچ
جهت آشنایی بیشتر با غلامعلی بلوچ به وبسایت ایشان مراجعه کنید

نظر استاد در مورد دوره

مهمترین ویژگی این دوره ارائه یک روش استاندارد و اصولی است که در اغلب استودیو های طراحی بزرگ دنیا از آن روش ها استفاده می شود و ترکیب آن با شیوه های آموزشی در دانشگاه های بزرگ دیزاین اروپا به ویژه پلی تکنیک میلان است که بعد از چندین سال تجربه برای هنرجوی ایرانی باز تعریف و بهینه سازی شده و دید درستی از پروسه طراحی و روش دیزاین به هنرجو میدهد.


نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد