هنر ویرایش پرتره
این دوره به آموزه هایی از ویرایش پرتره می پردازد که دانشجو بتواند: 1- توانایی اجرای تکنیک های روز دنیا را بدست آورد و فرآیند یک ویرایش کامل را طی کند. 2-توانایی انتخاب تکنیک و روش های صحیح و موثر یک پروژه را پیدا کند. 3- با بازار کار آشنایی پیدا کند و کسب درآمد کند.
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
2
ساعت
مدت زمان هر جلسه
20
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره 

ویرایش صحیح عکس حلقه جدا نشدنی و مهم از زنجیره ی یک پروژه موفق عکاسی است. از این رو برای یادگیری این بخش مهم، کار خود را با فرآیند مدیریت عکس ها و انتخاب بهترین عکس شروع خواهیم کرد. در ابتدا آماده سازی یک تصویر Raw در لایت روم و ویرایش آن در فتوشاپ با تکنیک های منحصر به فرد آموزش داده خواهد شد. پس از آن با بررسی آناتومی صورت و اصلاح آنها را بر اساس معیارهای زیبایی شناختی، در نهایت با خروجی گرفتن صحیح، کار خود را به اتمام میرسانیم.

 

 

تیترهای کلی عبارتند از :

مدیریت عکس ها در لایت روم/ نحوه ی انتخاب بهترین عکس/ نحوه ی کار و هماهنگی با عکاس ، کارگردان هنری و کارفرما / پردازش عکس raw / انتخاب فضای رنگی مناسب / اجرای صحیح تکنیک frequency separation  / اجرای صحیح Dodge  &  Burn با توجه به نوع پروژه / بررسی آناتومی صورت و اصلاح اجزای صورت بر اساس معیارهای زیبایی شناسی / اصلاح رنگ / پردازش رنگ و نور و فضا سازی در عکس / استفاده ی صحیح از پلاگین Exposure / خروجی صحیح عکس با توجه به نوع پروژه / بررسی بازار کار و راه های موفقیت در آن و ...

 

بررسی ارتباط هنرهای بصری از جمله نقاشی و ویرایش عکس، تاثیر نورپردازی در ویرایش، روش های صحیح اصلاح پوست و آشنایی با بازار کار از جمله مباحث کلیدی این دوره خواهد بود. برای این دوره به یک کامپیوتر و قلم نوری نیاز خواهید داشت. روحیه پر تلاش، تکرار و تمرین شرط موفقیت این دوره است.

هر جلسه به معرفی و تحلیل یک هنرمند میپردازیم و با بررسی تمرین ها و رفع اشکال در راستای بهتر شدن حرکت میکنیم. 

 

 

  • تیپ کلاس درسی

هر جلسه آثار یک عکاس یا هنرمند را بررسی خواهیم کرد و در با سبک های مختلف در ویرایش پرتره آشنا خواهیم شد. بعد از هر درس و تکنیک، هنرجویان به مرور و تمرین درس گفته شده می پردازند و در ابتدای هر جلسه، تمرین دانشجویان بررسی خواهد شد.

 

  • خروجی دوره

پس از پایان این دوره شما می توانید به عنوان Retoucher در یک پروژه عکاسی یا یک استودیو عکاسی مشغول به کار شوید و یا با توجه به هدفی که دارید، با سبک و سیاق خود به ویرایش عکس های خودتان بپردازید.

 

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها، فارغ التحصیلان رشته های عکاسی، علاقه مندان به عکاسی و ویرایش عکس، هنرجویان هنرستان ها و طراحان در شرکت های تبلیغاتی و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

 

محمد حسین شبانی
محمد حسین شبانی
نظر استاد در مورد دوره

تلاش من در این دوره، آموزش و بررسی شیوه ها و راه حل های مختلف و انتخاب راه صحیح با توجه به نوع پروژه است. به طور کلی سعی دارم با ترسیم راه های مختلف، هنرجو را ترغیب به استفاده از فکر و ایده ی خود کنم تا بر اساس معیارها و سلایق خودش، به نتیجه ای که در ذهن دارد برسد و سبک و سیاق و امضای کاری خودش را در کارهایش یافته و اجرا کند.


Portrait Retouching
Portrait Retouching

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد