Adobe Illustrator در طراحی پارچه
این دوره به آموزه هایی از ایلاستریتور می پردازد که هنرجو بتواند: 1- به سرعت وارد بازار کار شود. 2- تعریف و اجرای اقسام پروژه های طراحی پارچه را با تمرکز بر روی ارتباط میان طراح و کارفرما بیاموزد. 3- تجربه ای کامل از امکانات این نرم افزار بدست آورد.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
42
ساعت
مجموع ساعات دوره

نرم افزار Adobe Illustrator مهمترین نرم افزار بر پایه Vector است که هنرمندان بخش دیجیتال باید آن را به خوبی یاد بگیرند.

نرم افزار مورد نظر یک ابزار پر قدرت جهت طراحی و اجرای وکتور در طراحی پارچه است. ابزار به این معنی که به راحتی می تواند به یک طراح مسیر درستی در جهت طراحی و اجرا ارائه دهد.

طراحی پارچه، ساخت مدل مانکن، راپرت بندی طرح پارچه، بسته بندی، آماده سازی برای چاپ ماشینی و دستی، تصویر سازی فشن و ... اقلامی هستند که در این نرم افزار  قابلیت طراحی و اجرا دارند.

ضمنا اگر علاقه مند به موشِن گرافیک با نرم افزارهایی مثل Flash یا After Effects نیز هستید، بهتر است این نکته را بدانید که Illustrator کلید اصلی این نرم افزارهاست. شما تمامی عناصر را در Illustrator می سازید و در 2 نرم افزار دیگر، از آن استفاده می کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از دوره Illustrator ، در دوره Photoshop شرکت کنید.

 

  • درباره ی دوره:

تیترهای کلی عبارتند از:

ارائه و تعریف یک پروژه در غالب برند / طراحی و اجرای نقش های اولیه / طراحی پترن های چند رنگ / یادگیری راپورت بندی یک جهته و چند جهته / طراحی مدل مانکن / آماده سازی و فرمت های مختلف چاپی / تصویر سازی فشن /آشنایی اولیه با فرمت های چاپ پارچه / نمونه سازی طرح پارچه بر روی مدل ...

 

روند کلی کلاس به این صورت است که تمرینات در کنار پروژه تعریفی اول کلاس به هنرجویان ارائه می گردد، در پنج جلسه اول تمرینات اجرای 200  نقش معروف است، در جلسات بعدی اجرای طرح  پارچه مطابق نمونه اصلی که در اختیار هنرجویان قرار می گیرد) جزو تمرینات بعدی می باشد، آماده سازی فایل های طراحی شده برای چاپ، اجرای  کاراکترهای تصویر سازی در کلاس، جمع بندی کلی پروژه  و گرفتن ایرادات مقدماتی در اجرا و نوع طراحی، آماده سازی یک طرح چاپی نهایی، تصویر سازی فشن و در نهایت پکج کاملی طراحی نقش ها پارچه مدل سازی بر روی مانکن و تصویر سازی

2 جلسه در هر دوره (جلسات 8 و 11) مربوط به Workshop است. یعنی در حضور استاد، در طولساعت پروژه ای که از قبل تایید شده را شروع و به اتمام می رسانید. این کار کمک زیادی می کند تا بتوانید در شرایط واقعی قرار بگیرید و یک پروژه را  کامل اجرا کنید. دو جلسه از این دوره 6 ساعته می باشد.

جلسه آخر  دوره، سطح تمام هنرجویان به جهت کار در بازار کار همراه با توضیحاتی به هنرجویان مشخص می گردد.

  • تیپ کلاسی:

در این کلاس بعد از تدریس در هر جلسه تمرینات دیده خواهند شد و و ایرادات کار گرفته می شود. در جلسه هفتم کارها و پروژه های هنرجویان بین افراد رد و بدل می گردد تا پروژه ی افراد کلاس به صورت تیمی و با همکاری یکدیگر پیش برود و در آخر ژوژمانی از کلیه کارهای انجام شده برای پروژه تعریف شده برگزار می شود.

 

  • خروجی دوره:

به این علت که هنرجو در طول این دوره در حالتی مشابه شرایط واقعی مشتری و کارفرما قرار گرفته است، در پایان دوره، روند کلی طراحی و آینده کاری هنرجو مشخص می گردد.

آشنایی کامل با اجرای وکتور در طراحی پارچه یکی از مهمترین خروجی های این دوره آموزشی است. همیشه در روند یک طراحی، اجرای یک پروژه نیمی از راه می باشد که به کمک یادگیری کامل این نرم افزار، هنرجو می تواند به راحتی تصویر سازی، طراحی نقش، اجرای طراحی پارچه، طراحی تیشرت و... که نیازمندی های اولیه یک طراح است را به صورت حرفه ای انجام دهد. پروژه پایانی هر هنرجو به شکل تی شرت، هودی و یا دستمال سر  خواهد بود.

  • مخاطبان دوره:

 دانشجویان و هنرجویان در زمینه طراحی گرافیک، نقاشی، تصویرسازی، چاپ سیلک، طراحی چاپ و پارچه و لباس، چاپ و ... مخاطبان این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد