مبانی تصویرسازی و Story Board
این کلاس به آموزه هایی از تصویرسازی می پردازد که دانشجو بتواند: 1- همه چیز را با دقت بیشتری بررسی کند 2-فرم در تصویر را به راحتی درک و آنالیز کند 3- طراحی کاراکتر و فضاسازی را بصورت مینیمال، آیکونیک و ... با هدف استفاده در موشن گرافیک انجام دهد.
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
24
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

از گذشته تاکنون تصویر یا به طور کلی هندسه قدرتمندترین ابزار انسان برای انتقال مفاهیم بوده است. وقتی به چیزی فکر می کنیم در درجه اول تصویری در ذهنمان شکل میگیرد که میتواند برای هر فرد متفاوت باشد. برای مثال واژه درخت برای هر فردی گونه، فرم، رنگ و شکل متفاوتی را ایجاد می کند. حال برای پرورش و رشد این درخت نیاز است تا شناخت زیادی از ریشه آن پیدا کنیم. منابع لازم را فراهم کنیم و بادقت و حوصله برای رشد آن اقدام کنیم. در این دوره سعی داریم تا دانشجویان را با قواعد کلی خلق ایده های تجسمی شان آشنا کنیم. اولین قدم در حیطه موشن گرافیک تجسم یک تصویر کلی است. ابزارهای مورد استفاده در کلاس علاوه بر نرم افزار، مداد، کاغذ، مدادرنگی و پاستل خواهند بود. در این کلاس بهتر است هنرجویان برای انجام تمرین های نرم افزاری خود قلم نوری تهیه کنند.

 

  • تیترهای کلی عبارتند از :

شناخت هندسه / تعریف عناصر گرافیک / روش های درک و آنالیز فرم / تکنیکBrainstorming / روش های خلق فرم / اصول طراحی ذهنی / رنگ شناسی / روان شناسی رنگ / نمادشناسی / طراحی نمادین و آیکونیک / طراحی شخصیت و فضاسازی مینیمال / تصویرسازی بر اساس اصول آیکونیک / اصول استوری برد/ معرفی بخش هایی از نرم افزارAdobe Photoshop  و ...

 

  • تیپ کلاس درسی

در این کلاس مدرس و هنرجویان با یکدیگر کار می کنند و بخش زیادی از این کلاس به صورت کارگاهی خواهد بود. مدرس علاوه بر توضیحات تئوری چندین نمونه را در حضور دانشجویان اجرا خواهد کرد. اجرای پروژه ها توسط دانشجویان نیز به هر دو شکل مستقل و گروهی قابل انجام است. 

 

 

  • خروجی کلاس

در پایان این دوره دانشجو می تواند، ایده ها و تصاویر ذهنی خود را در قالب تصویر پیاده سازی کند. به شناخت و درک خوبی از استانداردها، قواعد گرافیکی، فرم و رنگ خواهد رسید و با دید قوی تری می تواند پروژه هایش را مدیریت کند. می تواند با تسلط خوبی از نرم افزار  Photoshop استفاده کند و تکنیک های خلق تصویر در این نرم افزار را در کار خود به کار بندد. می تواند به صورت ذهنی برای هر صفت و یا کلید واژه ای آیکون طراحی کند.

 

 

آرین حسنوندی
آرین حسنوندی
• مدرس تصویرسازی برای موشن گرافیک / تصویرساز
نمونه کارهای آرین حسنوندی
Panberes
chalipa
Arian Hasanvandi
Arian Hasanvandi
the detective

نظر استاد در مورد دوره

روشی که شخصا در این کلاس پیش می گیرم به گونه ای است که هر فرد را با توجه به سلایق و اسلوب های خودش راهنمایی می کنم و در خروجی نهایی سبک کارهای افراد متمایز است اما این موضوع با توجه به استاندارد ها و شناخت قواعد اولیه صورت می گیرد. در این کلاس با مفاهیم کلیدی و پایه ای سروکار داریم که ارزش واقعی آن هنگام انجام پروژه ها حس می شود.

 

ممکن است افرادی در کلاس این مباحث را قبلا کار کرده باشند. من این وعده را به آنها می دهم که تکرار و تمرین هرچه بیشتر این مباحث باعث ثبات بیشتر و تسلط بی نقص تر در پروژه های این افراد خواهد شد. یکی از دلایل مهمی که من تدریس را پیش گرفتم، تکرار مقدمات و آموزش دادن روز به روز و مدام خودم بود. مدرس در بهترین حالت راهنماست و وقوع معجزه فقط به خود هنرجو و ممارست و پیگیری او مربوط است. عصری که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم عصر رقابت است. و حتی یک روز تنبلی کردن موجب عقب ماندن و شکست قطعی خواهد شد.


نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد