مبانی Design
این کلاس به آموزه هایی از تصویرسازی می پردازد که دانشجو بتواند: 1- همه چیز را با دقت بیشتری بررسی کند 2-فرم در تصویر را به راحتی درک و آنالیز کند 3- طراحی کاراکتر و فضاسازی را بصورت مینیمال، آیکونیک و ... با هدف استفاده در موشن گرافیک انجام دهد.
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
30
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

از گذشته تاکنون تصویر یا به طور کلی هندسه قدرتمندترین ابزار انسان برای انتقال مفاهیم بوده است. وقتی به چیزی فکر می کنیم در درجه اول تصویری در ذهنمان شکل میگیرد که میتواند برای هر فرد متفاوت باشد. برای مثال واژه درخت برای هر فردی گونه، فرم، رنگ و شکل متفاوتی را ایجاد می کند. حال برای پرورش و رشد این درخت نیاز است تا شناخت زیادی از ریشه آن پیدا کنیم. منابع لازم را فراهم کنیم و بادقت و حوصله برای رشد آن اقدام کنیم. در این دوره سعی داریم تا دانشجویان را با قواعد کلی خلق ایده های تجسمی شان آشنا کنیم. اولین قدم در حیطه موشن گرافیک تجسم یک تصویر کلی است. ابزارهای مورد استفاده در کلاس علاوه بر نرم افزار، مداد، کاغذ، مدادرنگی و پاستل خواهند بود. در این کلاس بهتر است هنرجویان برای انجام تمرین های نرم افزاری خود قلم نوری تهیه کنند.

 

  • تیترهای کلی عبارتند از :

شناخت هندسه / تعریف عناصر گرافیک / روش های درک و آنالیز فرم / تکنیکBrainstorming / روش های خلق فرم / اصول طراحی ذهنی / رنگ شناسی / روان شناسی رنگ / نمادشناسی / طراحی نمادین و آیکونیک / طراحی شخصیت و فضاسازی مینیمال / تصویرسازی بر اساس اصول آیکونیک / اصول استوری برد/ معرفی بخش هایی از نرم افزارAdobe Photoshop  و ...

 

  • تیپ کلاس درسی

در این کلاس مدرس و هنرجویان با یکدیگر کار می کنند و بخش زیادی از این کلاس به صورت کارگاهی خواهد بود. مدرس علاوه بر توضیحات تئوری چندین نمونه را در حضور دانشجویان اجرا خواهد کرد. اجرای پروژه ها توسط دانشجویان نیز به هر دو شکل مستقل و گروهی قابل انجام است. 

 

 

  • خروجی کلاس

در پایان این دوره دانشجو می تواند، ایده ها و تصاویر ذهنی خود را در قالب تصویر پیاده سازی کند. به شناخت و درک خوبی از استانداردها، قواعد گرافیکی، فرم و رنگ خواهد رسید و با دید قوی تری می تواند پروژه هایش را مدیریت کند. می تواند با تسلط خوبی از نرم افزار  Photoshop استفاده کند و تکنیک های خلق تصویر در این نرم افزار را در کار خود به کار بندد. می تواند به صورت ذهنی برای هر صفت و یا کلید واژه ای آیکون طراحی کند.

 

 

مهدی مویدپور
مهدی مویدپور
نمونه کارهای مهدی مویدپور
Untitled
untitled
Untitled
Untitled
Untitled

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد