کلاس‌های مدرسه اینورس از تیرماه در محل جدید آموزشگاه، در محدوده تجریش برگزار خواهد شد. محل جدید علاوه بر دسترسی راحت‌تر (ماشین شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی)، مکان مناسب‌تری جهت استراحت دانشجویان داشته و در محلی با ترافیک کمتر خواهد بود.
روایتگری بصری
هدف از طراحی این دوره شناخت دستگاه ادراکی و عملکرد خلاقه ذهن انسان در ادراک مفاهیم روایی و چگونگی تبدیل این ادراکات به تصویر است. در خلال دوره شیوه اندیشیدن و چگونگی برخورد با عوالم خیالی شرح داده میشود و سپس به تکنیک های لازم ، نحوه صحیح اسکچ زدن ، دکوپاژ و پرداخت تصویرسازانه می پردازیم.
24
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
4
ساعت
مدت زمان هر جلسه
96
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره روایتگری بصری

مهمترین شاخصه یک هنرمند موفق ، داشتن "خود آگاهی" است. اینکه من کیستم ، چگونه این جهان پیرامونم را درک میکنم ، احساسات من چه تفاوت ها و چه اشتراکاتی با ادراکاتم دارند و اینکه برای خلق جهانی ویژه که خاص خودم باشد نیاز به دانستن چه مواردی دارم. چه عواملی هستند که نقش فرسایشی و منفی دارند ، به هنگام خلق اثر و اینکه هویت تجسمی و فکری ام را باید از کدام سرچشمه های معرفتی تغذیه کنم. اینها و ده ها سوال مشابه که البته سیستم آموزشی فعلی ما در دانشکده های هنری پاسخ جامعی برایش ندارند دلیلی بر طراحی این دوره بود.

 

  • نحوه برگزاری دوره

در هشت جلسه آغازین هنرجویان با یک سیستم ادراکی پیچیده که درونشان وجود دارد و تاکنون نسبت به آن معرفت خاصی نداشتند آشنا میشوند. این سیستم را اهل معرفت ، عوالم ادراک نامیده اند.

پس از گذشت هشت جلسه هنرجویان با شناختی که از خود و نحوه خلق اثر پیداکرده اند به سمت دکوپاژ بصری و یادگیری تکنیک هایی میپردازند که بتوانند به سادگی ایده هایشان را تصویر کنند. همزمان که مباحث مربوط به طراحی باز میشود اتصالات روایی در داستان نیز شکافته شده و هنرجو به سمت شیوه خاص خود در خلق تصاویر واجد معنا هدایت میشود.

در این کلاس درکنار تدریس مدرس ، هنرجو بصورت مداوم تحقیق میکند. این دوره به شدت پرزنت محور است و از همان ابتدا هنرجویان بصورت مداوم موظف به ارائه کلام و کنفرانس در کلاس هستند. به بیان کلی محوریت کلاس با دیالوگ است و نه مونولوگ.

محور اصلی این کلاس در وحله اول ایجاد احساس عزت نفس و اعتماد به خویشتن است و در گام بعدی به اشتراک گذاشتن تمامی این احساسات زیبا با دیگران. همانطور که هنر نیز اینچنین است.

 

  • خروجی دوره

خروجی این دوره بسیار متنوع است. دوره گذشته بعضی از دانشجویان ، تصویرگری ایده هایشان با تکنیک نقاشی دیجیتال انجام دادند و بعضی بصورت دستی و آنالوگ تصویرگری کردند. بعضی ها از مدیای فیلم و بعضی دیگر از فتو مدیا پینتینگ برای روایت استفاده کردند. یک یا دو پروژه بسیار عالی کمیک استریپ اجرا شد و چند نفر بصورت یک استوری ریل کار خود را ارائه دادند. از این جالب تر اینکه چندین نفر رو به نگارش آوردند و پیش تولید و توسعه داستان را شروع کردند.

 

  • مخاطبین این دوره

 دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ، فارغ التحصیلان رشته های گرافیک ، نقاشی ، عکاسی ، علاقه مندان به تصویرسازی، هنرجویان هنرستانها و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

کانسپت های داستان عمو صحرا اثر احمد شاملو
Portrait
شهر
معبد
درختان
داستان
آسمان
Master study
Study
Lost

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
نگار تاج بخش

کلاس بسیار عالی بود هم استاد و هم بچه های دوره عالی بودند.


آرین یزدانپناه

این دوره واقعا بیشتر از یک کلاس آموزشیه و باعث میشه هنرجو با اعتماد به توانایی خودش ایده هاشو عملی کنه


الهام احمدی

این دوره برای من تبدیل شد به بهترین اتفاقی که می تونست در مسیر کار هنری بیوفته. بدون استاد عزیزم آقای کیانی امین و مدیر مجموعه آقای اردوبادی این اتفاق ممکن نبود. جای تشکر بسیار دارههیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد