Mindful Art
این دوره به آموزه‌هایی از روانشناسی، علوم اعصاب، علوم شناختی و Mindfulness می‌پردازد که دانشجو بتواند: 1- آشنایی بیشتری با سیکل‌های معیوب عدم خلاقیت در زندگی پیدا کند 2- برخی از مولفه‌های روانشناختی را در هنر و زندگی خود بشناسد و بتواند با آنها بصورت کاربردی‌تر برخورد کند 3- با سیستم پردازش اطلاعات مغز آشنایی پیدا کرده و بتواند با مهارت‌آموزی به ارتقا عملکرد ذهنی دست پیدا کند 4- با استفاده از فراگیری و بکارگیری تکنیک‌های Mindfulness در علم روانشناسی مسیرهای جدید پرورش خلاقیت را کشف کند
8
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
24
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره

مغز انسان مرکز ادراکات، احساسات و توانایی‌های هر فردی است و برای ارتباط موثر با محیط از الگوها و چارچوب‌های مشخص الزام‌آوری استفاده می‌کند؛ برای رشد و پیشرفت موثر و چشمگیر در هر زمینه‌ای، ما ناگزیریم که از استراتژی‌های فعلی که مغزمان به آن مجهز است بهره ببریم. علوم نوین امروزی در چارچوب‌های میان‌رشته‌ای از جمله علوم اعصاب، تصویربرداری مغز، علوم شناختی و روانشناسی، مسیر و آموزش‌هایی را برای ما فراهم آورده تا بتوانیم برخی از این الگوها را بشناسیم و با استفاده از تکنیک‌هایی برای ارتقا و اصلاح آنان بکوشیم. شاید مهمترین اصلی که هر هنرمند با آن کلنجار می‌رود، نوآوری و خلاقیت است و نکته بسیار قابل تامل این است که خلاقیت و نوآوری از مسیر همین الگوهای ذهنی عبور می‌کند. فرصت فعلی که دانش امروزی در اختیار ما قرار داده، چراغی است برای روشن کردن جاده رشد فعالیت‌های هنری. این دانش می‌تواند دیدگاه ما را نسبت به محیط پیرامونمان بارور کرده و با شناخت بیشتری که نسبت به خود دست می‌یابیم؛ می‌توانیم ارتباط موثر‌تری با زندگی روزمره برقرار کنیم.

 

 

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی با مغز و نحوه عملکرد آن / چگونگی پردازش اطلاعات و ارتباط آن با هنر / آشنایی با مبانی  Mindfulness/  بکارگیری تکنیک‌های Mindfulness / اجرای تمرینات و تست‌های علوم شناختی و Mindfulness / آشنایی با راه‌های دسترس‌پذیری الگوهای فکری و هیجانی

 

  • تیپ کلاس درسی

دوره با مشارکت کلامی دانشجویان و بصورت گروهی برگزار می‌گردد.

 

  • خروجی دوره

با توجه آنچه گفته شد، در این دوره سعی شده است تا به استفاده از دانش روانشناسی و با بهره‌گیری از چارچوبهای میان‌رشته‌ای، علوم شناختی و اعصاب، به دانش‌افزایی در رابطه با مغز، نحوه پردازش اطلاعات، الگوهای فکری و هیجانی و تاثیر آن بر خلاقیت هنری پرداخته شود. در این دوره با استفاده از تکنیکهای عملی و کاربردی دانش Mindfulness، قدم در راه رشد و ارتقا عملکرد زیرساخت‌های مغز و ذهن برداشته خواهد شد. چارچوب این دوره مقدماتی خواهد بود و پس از آن دوره‌های تکمیلی و پیشرفته در نظر گرفته خواهد شد.

 

  • مخاطبین این دوره

عموم افراد امکان شرکت در این دوره را خواهند داشت. این دوره برای کسانی که به هر شکلی در هنر فعال هستند، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد