عکاسی جامع گروه 2
این دوره به آموزه هایی از عکاسی می پردازد که دانشجو بتواند: 1- عکاسی در آتلیه 2- -عکاسی تبلیغاتی 3- عکاسی آزاد را فرا بگیرند.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

توضیح درباره دوره:

عکاسی ترکیبی از فن و عمل دیدن است، این دوره در راستای آشنایی با فن عکاسی و تقویت مبانی بصری طراحی شده است.  بنابراین این دوره از آشنایی با دوربین های عکاسی و شناخت نور آغاز می شود  و در ادامه اصول اولیه عکاسی و عکاسی در آتلیه آموزش داده  می شود. در ادامه هنرجویان با مباحثی در زمینه عکاسی پرتره، عکاسی تبلیغاتی وعکاسی فاین آرت به صورت تئوری و عملی آشنا می شوند.

دانشجو موظف است تمرینات هر جلسه را به صورت عملی انجام دهد. ژانرهای مختلف عکاسی به صورت تخصصی در کلاس معرفی می شود. بنابراین هر هنرجو در ژانر مورد علاقه خود شروع به ایده پردازی می کند که در پایان دوره مجموعه عکسی را در ژانر خود تحویل دهد.

این دوره  آموزشی در واقع تمام اصول ابتدایی عکاسی پایه را معرفی کرده  و در ادامه از هر ژانر عکاسی توضیحات عملی و تئوری به دانشجو ارائه می دهد. بنابراین، این دوره پلی می باشد که عکاس را برای دوره های تخصصی بعدی که شامل عکاسی تبلیغات، پرتره، مستند و غیره آماده می کند.

خروجی دوره:

هنرجو در این دوره  می تواند راه کاری مناسب برای عملی کردن ایده های ذهنی خود پیدا کند و همچنین ژانر مورد علاقه خود را بشناسد و روش های شبیه سازی آن را یاد بگیرد. برای شروع با مبانی اولیه عکاسی آشنا شده که شامل شناخت دوربین های مختلف و اصول نورسنجی (شاتر، دیافراگم، ایزو، سنسورها، فاصله کانونی و ...) و انجام تمرین های مربوطه می باشد و مبانی ترکیب بندی و کادربندی را یاد می گیرد. همچنین  با عکاسان  شاخص ایران و جهان در ژانرهای مختلف آشنا شده تا بتواند آثار عکاسی را تحلیل کند. در نهایت دانشجو می تواند عکاسی مستند را برای مجلات مطبوعاتی ادامه دهد و یا شروعی باشد برای ادامه در حیطه عکاسی صنعتی در کانون تبلیغاتی و یا عکاسی پرتره و فشن برای ورود به بازار کار مدلینگ و یا عکاسی فاین آرت برای نمایشگاه های معتبر  و غیره. که در نهایت روزمه هنری هنرجو، را ارتقا می دهد.

 در این دوره به غیر تمرین های اولیه، تمریناتی مختص به هر دانشجو با توجه به پروژه انتخابی و علایق شخصی داده می شود. در نهایت پروژه تعریف شده در روند کلاس  ایده پردازی شده و آموزه های که در رابطه با  post product گفته خواهد شد (مباحث مربوط به ویرایش عکس در فتوشاپ و camera raw ...) با تکنیک مربوطه، اثر نهایی در روز  ژوژمان ارائه خواهد شد.

مخاطبین دوره:

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها، فارغ التحصیلان رشته های هنر، علاقه مندان به عکاسی، هنرجویان هنرستان ها، طراحان در شرکت های تبلیغاتی و غیره مخاطبین این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد