طراحی پایه
این کلاس به آموزه‌هایی از طراحی می‌پردازد که دانشجو بتواند: 1- به صورت اصولی طراحی کند. 2-با ‌تکنیکها و ‌روش‌های مختلف طراحی آشنایی کامل پیدا کند. 3-برای شروع یک تخصص و یا ارتقا تخصص خود آمادگی لازم را بدست آورد.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره کلاس

طراحی، پیش‌نیاز پایه و اساس هر فعالیت ‌بصری از هنر تا دیزاین است. روند و مباحث این کلاس، بر ‌پایه اصول اساسی و آکادمیک که در طی ‌قرن‌ها توسط هنرمندان و طراحان بزرگ تاریخ تکمیل شده، تدوین شده است. شیوه تدریس و مباحث این کلاس، برخلاف آنچه در بیشتر ‌دانشگاه‌ها، ‌آموزشگاه‌ها، کلاس‌ها و ‌کلوپ‌های طراحی تدریس ‌می‌شود، رویکرد غیر ‌سلیقه‌ای و علمی دارد.

 

 نکته دیگر آنکه در این دوره (همانطور که از طراحی اصولی انتظار می‌رود)، شیوه‌ی طراحی صرفا بر اساس زیبا ترسیم کردن پیش ‌نمی‌رود و برحسب تحلیل و آنالیز و محاسبه خواهد بود. زیبایی‌شناسی در طراحی، تنها بخشی از آن است و نه تمام آن! در واقع، رویکرد اصلی این دوره ترکیبی متعادل از علم و هنر و همینطور ترکیبی از یادگیری همزمان ‌مهارت‌های فیزیکی و ذهنی است. 

 

تیترهای کلی عبارتند از :

تعریف طراحی / متریال طراحی / اصول پایه طراحی / پرسپکتیو / اصول آنالیز و تحلیل / ‌زیبایی‌شناسی / تکنیک طراحی / طراحی با رویکرد دیزاین / طراحی سریع / طراحی ذهنی / ‌ایده‌پردازی و روایت بصری در طراحی

 

  • تیپ کلاس درسی

این دوره در استودیو و در دو بخش تئوری و عملی و به صورت کارگاه ارائه ‌می‌شود. تدریس در این دوره (با وجود گروهی بودن کلاس و ‌برنامه مباحث منظم و مشخص ‌شده کلاس) به ‌شیوه فرد به فرد انجام ‌می‌شود. در واقع‌، مبنای کلی مقایسه و پیشرفت، بر اساس پتانسیل هر فرد و طبیعتا خروجی وی بر اساس حضور مفید در کلاس و تمرینات انجام شده در طی دوره، قابل ارزیابی خواهد بود.

 

 

 

  • خروجی کلاس

دانشجویانی که این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، مهارت‌‌های فیزیکی و ذهنی جامعی را به دست ‌می‌آورند و با کمک این ‌مهارت‌ها پیش‌نیاز هر فعالیت بصری را به دست آورده و ‌به‌صورت چشمگیری به ‌حرفه‌ای شدن در کار مورد نظر خود نزدیک شوند و یا تخصص خود را ارتقا دهند. 

هنوز مدرسی این درس مشخص نشده اند
نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد