کارگاه عکاسی مفهومی با رویکرد پرتره
این دوره به آموزه هایی از عکاسی می پردازد که دانشجو بتواند: 1- پیش نیازهای ایده پردازی را بشناسد. 2- مراحل شکل گیری و پردازش ایده را انجام دهد. 3- به خلق اثر بپردازد. 4- مراحل ویرایش عکس را به درستی انجام دهد.
20
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3:30
ساعت
مدت زمان هر جلسه
92
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره

دوره عكاسى پرتره از ٤ مرحله تشكيل شده است:

 

بخش اول "پيش نيازهاى ايده پردازى"

اين بخش به دنبال گردآورى پيش نيازهاى لازم براى شكل دهى ايده می باشد ، كه شامل موضوعاتى در ارتباط با تاريخ، درک عمومى هنر، ادبيات، سينما، روانشناسى و همچنين نمادها و نشانه ها و... است.

 

مرحله دوم "شكل گيرى و پردازش ايده"

اين مرحله نتيجه فعاليت هايست كه در بخش اول انجام گرفته است كه هدف از آن رسيدن هنرجو به يک ايده منسجم و قابل اجرا براى خلق اثرش مى باشد.

این مرحله شامل آشنایی با ترکیب بندی، آماده سازی صحنه عكاسى، شناخت رنگ، بافت، نورپردازى و همينطور مواجه شدن عكاس با نقش آفرين و ... ميشود.

 

مرحله سوم "خلق اثر"

بخش سوم مهمترين مرحله اين دوره مى باشد، چرا كه تكميل كننده تمامى مطالبى است كه در دو مرحله پيشين مطرح شده اند و تمامی ايده هايی كه هنرجو به آنها دست پيدا كرده است را از دو جنبه كانسپت و تكنيک اجرايى مى كند.

(اين مرحله شامل 4 ساعت كار عملى براى هر هنرجو مى باشد)

 

مرحله چهارم

در اين بخش به مباحث اصلاح رنگ، نور و ویرایش تصویر پرداخته خواهد شد و همچنین به صورت كلى، چگونگی نوشتن استيتمنت و كپشن مناسب براى يک مجموعه عکس، مورد بررسى قرار می گیرد.

 

-------------------------

 

15 جلسه این دوره تئوری بوده که 12 جلسه از آن در ابتدای دوره و 3 جلسه باقی آن در انتهای دوره برگزار خواهد شد.

در جلسات میانی این دوره بسته به تعداد هنرجویان کلاس، به ازای هر دو نفر از دانشجویان، یک جلسه 8 ساعته بصورت عملی تشکیل خواهد شد.

3 جلسه نهایی این دوره نیز به آموزش ویرایش تصاویر اختصاص می یابد.

 

  • تیپ کلاس درسی

در بخش تئوری دوره هنرجو موظف به انجام تکالیف کلاسی جلسات قبلی خود بوده و میبایست در رابطه با کار کلاسی خود به هنرجویان دیگر توضیحاتی را ارائه کند. پس از ارائه هنرجو، مدرس در رابطه با کار هنرجو توضیحات لازم را ارائه خواهد کرد.

در بخش عملی دوره به هنرجو یک زمان 4 ساعته اختصاص داده می شود که به اجرای کار عملی، در مورد ایده شکل گرفته در طول دوره تئوری بپردازد.

 

  • خروجی دوره

در پایان این دوره، بر اساس دانش کسب شده هر هنرجو کانسپت مورد نظر خود را انتخاب کرده و در پایان کلاس حداقل سه عکس نهایی را به عنوان ژوژمان پایان دوره ارائه می دهد.

 

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ، فارغ التحصیلان رشته های عکاسی ، هنرهای تجسمی ، علاقه مندان به عکاسی پرتره ، هنرجویان هنرستان ها و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

علی سبوکی
علی سبوکی
• مدرس دوره عکاسی مفهومی با رویکرد پرتره/ عکاس
نمونه کارهای علی سبوکی
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

نظر استاد در مورد دوره

روند کلاس من کاملا به توانایی ها و فعالیت هر هنرجو بستگی دارد. هر چقدر هنرجویان فعال تر باشند کلاس پویاتر خواهد بود و در مورد مطالب بیشتری صحبت خواهیم کرد. حتی هنرجویان برتر در پایان دوره به عنوان کارآموز در پروژه های شخصی من شرکت خواهند کرد. پایان این دوره به منزله ی پایان ارتباط من با هنرجویانم نخواهد بود. قطعا با هنرجویان پویا و فعال همراهی و همکاری متعددی خواهیم داشت.


Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد