مجسمه سازی کلاسیک مقدماتی
این دوره به آموزه هایی از مدل سازی در مجسمه سازی می پردازد که دانشجو بتواند پس از اتمام دوره ، طرح ها و ایده های خود را بصورت ماکت یا اجرای نهایی بسازد.
13
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
39
ساعت
مجموع ساعات دوره

 

  • درباره دوره مجسمه سازی کلاسیک مقدماتی

مهمترین بخش مجسمه سازی کلاسیک مرحله طراحی و مدل سازی است. در شرایط حال حاضر ، کمبود دوره ها و آموزش های منسجم ، برای پرکردن این خلاء آموزشی و این مساله کاملا احساس میشود. دوره مجسمه سازی کلاسیک به موضوعات پایه و پر اهمیت طراحی ، ساخت ماکت و مدل سازی برای مجسمه سازی فیگوراتیو می پردازد.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی با ابزار و متریال / طراحی مدل / ساخت ماکت / مدل سازی / آرماتور / ساختار فرم / تکنیک ها و ...

 

در طول دوره دانشجو به ترتیب با ابزارها ، متریال ، روند کار و تکنیک های مدل سازی با خمیر مجسمه سازی بصورت کاملا عملی آشنا می شود. مدرس با کمک تصویر ، توضیحات شفاهی ، کار عملی و ترسیم نمودارها و اشکال ، مطالب هر درس را به دانشجویان انتقال می دهد. اساس کار کلاس بر تجربه ی عملی دانشجو در مورد اهداف هر درس خواهد بود .

 

  • تیپ کلاس درسی

بخش اصلی کلاس ، کار و تجربه عملی دانشجو است. بدون تجربه عملی مطالب و توضیحات شفاهی مشکلی را حل نمیکند. دانشجو با تمرکز و حوصله تمام ، موارد مطرح شده در کلاس را در کار خود به دقت انجام می دهد. معمولا دانشجویان فعال تر و متمرکز تر مطالب بیشتری درخواست و دریافت و حتی کشف می کنند. اگر پیشروی کار و تمرینات دانشجویان سریعتر باشد ، مباحث وسیع تر و با جزئیات بیشتری در کلاس مطرح خواهد شد.

تاخیر در انجام تمرینات ، نقص لوازم و کند پیش رفتن دانشجویان باعث از بین رفتن فضای مورد نیاز و کافی برای طرح مسائل و نکات بیشتر خواهد بود. از این رو ، سرعت کلی کلاس منطبق با سرعت اکثریت کلاس پیش می رود. به همین جهت کسانی که از تمرینات عقب می مانند ، باید با صرف انرژی و وقت بیشتر ، خود را با روند کلاس هماهنگ کنند.

برخی از مطالب بصورت موردی در کار یک هنرجو مطرح می شود که می توان با جلب توجه دانشجویان دیگر کلاس ، همه را در درک این تجربه شریک کرد اما بصورت معمول نکات به صورت فردی و متناسب با کار ارائه می شود.

 رویکرد اصلی کلاس افزایش میزان تجربیات و آموخته های جدید دانشجو است و محصول نهایی کار شده توسط دانشجو در اولویت دوم قرار خواهد داشت. زیرا تاکید بر نتیجه نهایی باعث افت سرعت کلاس و صرف زمان زیاد برای تکمیل و اصلاح آثار دانشجویان می شود. هر فرد می تواند در صورت تمایل خارج از کلاس با استفاده از مطالبی که آموخته است کار خود را تکمیل نماید. همچنین دانشجو می تواند مقداری از تمرین هر جلسه و یا یک کار مشابه کلاس را در منزل یا آتلیه شخصی خود کار کند تا موارد ذکر شده در هر درس تکرار و نتیجه بهتری حاصل شود.

  • خروجی دوره

در پایان دوره دانشجو می تواند ایده و طرح های فیگوراتیو خود را ، به راحتی با خمیر مجسمه سازی طراحی کند و به ساخت ماکت و اجرای آن بپردازد. دانشجو قادر خواهد بود برای اجرای نهایی یک ماکت ، مواد و ابزار مورد نیاز را تهیه و روند اجرای آن را برنامه ریزی و عملی کند.

 

  • مخاطبین این دوره

فارغ التحصیلان و دانشجویان در حال تحصیل در رشته های هنرهای تجسمی ، علاقه مندان به مجسمه سازی ، هنرجویان هنرستان ها و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد