کلاس‌های مدرسه اینورس از تیرماه در محل جدید آموزشگاه، در محدوده تجریش برگزار خواهد شد. محل جدید علاوه بر دسترسی راحت‌تر (ماشین شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی)، مکان مناسب‌تری جهت استراحت دانشجویان داشته و در محلی با ترافیک کمتر خواهد بود.
مجسمه سازی کلاسیک پیشرفته
این دوره به آموزه هایی می پردازد که دانشجو پس از اتمام دوره بتواند: 1- اندام انسان را بصورت کلی و با ساختاری درست بسازد 2- احجام کلی و روابط بین آنها را تحلیل کند 3- ساختار دینامیک و استخوان بندی بدن انسان را بشناسد و در ساخت اثر خود تاثیر آن را مشخص کند.
13
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
39
ساعت
مجموع ساعات دوره

 

  • درباره دوره مجسمه سازی کلاسیک پیشرفته (دوره تخصصی آناتومی)

شناخت ساختار و دینامیک در مقوله ی آناتومی یک مبحث پایه است که با موضوعات زیبایی شناسانه نیز ارتباط نزدیک دارد و نظام ساماندهی فرم و کمپوزیسیون را نیز شکل می دهد. همچنین دانش فیزیولوژیک ، که معمولا محور اساسی دروس آناتومی قرار می گیرد ، بایستی بر اساس ساختار ذکر شده قرار گیرد. ساختاری که اگر محکم و درست باشد می تواند نتیجه ای مطلوب را عرضه کند. از این رو در دوره ی مجسمه سازی کلاسیک پیشرفته (دوره تخصصی آناتومی) مباحث را در ابتدا با مقوله ساختار و دینامیک شروع می کنیم.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

تست تکنیک و توانایی دانشجویان در اجرای برنامه های کلاس / شناخت توده های اصلی در بالا تنه انسان / حرکت توده ها به نسبت یکدیگر / تحلیل ساختاری فرم های اصلی / ارتباط و اتصال دست و پا / حرکت و دینامیک / مدل و کار با مدل / ترکیب در فیگور و ...  

 

در روند آموزشی دوره دانشجو به تدریج با موارد فوق آشنا می شود. مدرس با کمک تصویر ، توضیحات شفاهی ، کار عملی و ترسیم نمودارها و اشکال ، مولاژ های کمک آموزشی ، مدل زنده ،  مطالب هر درس را به دانشجویان انتقال می دهد. اساس کار کلاس بر تجربه ی عملی دانشجو در مورد اهداف هر درس خواهد بود .

 

  • تیپ کلاس درسی

بخش اصلی کلاس کار و تجربه عملی دانشجو است. بدون تجربه عملی مطالب و توضیحات شفاهی مشکلی را حل نمیکند. دانشجو با تمرکز و حوصله تمام ، موارد مطرح شده در کلاس را در کار خود به دقت انجام می دهد. معمولا دانشجویان فعال تر و متمرکز تر مطالب بیشتری درخواست و دریافت و حتی کشف می کنند.

مدرس به همراه دانشجویان و یا در صورت امکان بصورت مستقل ، کاری را اجرا و تکمیل می کند. دانشجویان باید بتوانند همگام با سرعت پیشروی کلاس کار خود را در زمان معین به اتمام برسانند. تاخیر در انجام تمرینات ، نقص لوازم و کند پیش رفتن دانشجویان باعث از دست دادن برخی تجربه های کاربردی از سوی دانشجو خواهد شد.

امکان حذف یا اضافه کردن برنامه های جزئی به تناسب توان و نیاز کلی دانشجویان وجود دارد.

 

  • خروجی دوره

در پایان دوره دانشجو تناسبات ، احجام اصلی و ارتباط صحیح آنها را با یکدیگر را درک نموده و در ساخت اثر خود به کار می گیرد.

 

  • مخاطبین این دوره

فارغ التحصیلان و دانشجویان در حال تحصیل در رشته های هنرهای تجسمی ، علاقه مندان به مجسمه سازی ، هنرجویان هنرستان ها و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد