الگوسازی و دوخت به سبک TR (نازک دوزی)
این دوره به آموزه هایی در ارتباط با الگوسازیTR و دوخت می پردازد که دانشجو بتواند: 1- مفهوم الگو سازی وتبدیل حجم به سطح را درک کند. 2-با تکنیک TR(Transformation & Reconstruction)در الگوسازی آشنا شود و آن را فرا گیرد. 3-روشهای خلاقانه در طراحی الگو به کار گیرد. 4-تکنیک های ابتدایی دوخت را فرا بگیرد. 5-انتقال الگو و برش را انجام دهد. 6- اصلاحات الگو و دوخت را انجام دهد. 7-با متد الگو سازی مولرآشنا میشود. 8- الگو سازی تاپ ،بلوز ،مانتو و لباس های کشی را فرا بگیرد. 9- با finishing در کا دوخت آشنا شود و تمامی مراحل دوخت را تا انتها پیش ببرد. 10-و در نهایت با گذراندن این دوره میتواند مجری طرحهای خلاقانه خود در بالاتنه و پیراهن باشد.
18
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
4
ساعت
مدت زمان هر جلسه
72
ساعت
مجموع ساعات دوره

الگو سازی TRیک متد نوین الگوسازی توسط Shingo sato است که در آن تکنیک های مختلف از جمله انتقال پنس ها،طراحی خطوط حلقوی، اوریگامی و... برای دستیابی به حجم های پیچیده در لباس به کار گرفته می شود.

روند الگوسازی در کلاس TR بر پایه ی الگوسازی بر روی مانکن می باشد. به این صورت ما به الگوی پایه ای بر روی مانکن دست پیدا می کنیم اما جهت تکمیل کار خود و افزایش مهارت هنرجو به این امر بسنده نخواهیم کرد و بیس سازی به کمک متد مولر را نیز آموزش خواهیم داد .

در ادامه تعدادی مدل سازی پایه را بر روی الگوی مولر آموزش داده می شود وسپس به TRبرمی گردیم وبا در دست داشتن الگوی پایه مناسب بلوز، مانتو وتاپ به حجم سازی، ایجاد حجم های متنوع روی بدنه لباس به کمک انتقال پنس ، اوریگامی وسایر تکنیک های TRخواهیم پرداخت .

تیترهای کلی عبارتند از:

اراِئه درک درستی از مفهوم الگو سازی و روشهای تبدیل حجم به سطح با تکنیک های خلاقانه / الگو سازی در متد مولربرای بدست آوردن بیس مناسب / الگو سازی بالاتنه  گشاد،مانتو ،بلوز،پیراهن و آ ماده کردن الگو ها برای حجم سازی /طراحی تمرین های متعدد بر مبنای اصول سبک TR (تبدیل و بازسازی) برای کسب مهارت در این زمینه که دانشجویان را قادر خواهد ساخت ایده های حجمی خود را به سطح دو بعدی یا الگو تبدیل نمایند / درطول دوره حجم هایی با درجات پیچیدگی متفاوت در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت تا فرایند تبدیل سطوح 3 بعدی به 2 بعدی را به خوبی فرا گیرند.

 

در پایان این دوره ، دانشجو در زمینه اجرای الگوهای پایه با استفاده از مانکن ، آشنایی اولیه نسبت به سیستم های الگو سازی مانند متد گرولاوین ،متریک و مولر ، اجرای تغییرات دلخواه روی الگو های بیس، آشنایی با علائم اختصاری و استانداردهای الگو(علامت گذاری ها و سایز بندی ها)، اصول اولیه سایز بندی ، الگو سازی مولر در انواع بالاتنه و پیراهن  ،طراحی الگوی ایده های حجمی اولیه ،آشنایی ومهارت در سبک TR،اجرای نمونه های آموزنده سبکTRبا استفاده از ویدیوهای آموزشی و کتاب magic patternمهارت کسب کرده و می تواند الگوی اولیه مانکن را بسازد برروی آن تغییرات ایجاد کند و آن را تبدیل به لباس کند،میتواند برای هر فرد الگوی مناسب بلوز تاپ مانتو و پیراهن در انواع جذب معمولی و گشاد رسم کند ، مدل سازی کند وآن را تا مرحله نهایی اجرا کند ،همچنین قادر خواهد بود ایده های حجمی خود را به سطح یعنی الگو تبدیل کند و با یادگیری مهارتهایی در زمینه برش و دوخت از عهده اجرای آنها براید.

 

دانشجویان در حال تحصیل در رشته طراحی لباس ، فارغ التحصیلان رشته های طراحی لباس،طراحی و دوختِ، علاقه مندان به شناخت الگوسازی خلاق ، هنرجویان هنرستان ها و طراحان و الگوسازان درکارگاه های تولیدی... مخاطبین این دوره خواهند بود.

 

 

 

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد