مجسمه سازی فیگوراتیو
این دوره به آموزه‌هایی از مجسمه‌سازی می‌پردازد که دانشجو پس از اتمام دوره بتواند مهارت و دانش کارآمد ساخت مجسمه‌های فیگوراتیو (پرتره و فیگور) را فراگرفته و در آثار خود بکار گیرد.
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره 

در طول این دوره دانشجویان مبتدی و پیشرفته در کنار یکدیگر بوده و محیط کلاس شرایط یادگیری افراد تازه‌کار از دانشجویان با کیفیت کاری بالاتر را به خوبی فراهم می‌کند. درصورت امکان، مدرس در طول جلسات دوره، همراه با دانشجویان به ساخت اثر حجمی مرتبط با موضوع خواهد پرداخت.

 

در طی این دوره دانشجو بر اساس استعداد، تلاش و تمرکز خود، تمریناتشان را پیش برده و با تلاش بیشتر قادر خواهد بود که خروجی و نتیجه بیشتری از دوره را بدست آورند.

 

برنامه كلاس در هر جلسه، بسته به تناوب و تشخيص مدرس، بر اساس سرعت، نیاز دانشجویان و میزان پیشرفت کلاس از میان موارد نام برده در بخش تیتر‌های کلی آموزش داده خواهند شد.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

ساخت پرتره از مدل گچی / ساخت پرتره از مدل زنده / ساخت پرتره از تصوير آثار كلاسيک / ساخت دست و پا از مدل گچی / ساخت جزئيات اعضاء سر، صورت، چشم، بينی، گوش‌ و لب‌ / مطالعه آناتومی اعضاء مختلف بدن بصورت جداگانه / ساخت فيگور از مدل زنده / مطالعه پارچه و ساخت از روی مدل / ساخت جمجمه از مدل گچی / طراحی از مدل زنده و مجسمه گچی / نقش برجسته و ...

 

پس از جلسه آخر، دانشجویان امکان ثبت‌نام مجدد در دوره را خواهند داشت. ورود مجدد افراد به دوره به منزله ورودشان به سطح پیشرفته خواهد بود.

 

  • تیپ کلاس درسی

در این دوره مدرس براساس سطح کلی کلاس یکی از برنامه‌های ذکر شده در بالا را اجرا می‌کند. بصورت معمول پس از انتخاب مدل، دانشجویان کار عملی خود را شروع کرده و مدرس بر اساس سطح کاری و هدف هر دانشجو ، راهنمایی‌های لازم را انجام خواهد داد.

 

اولین اولویت آموزشی اين دوره كار عملی خواهد بود. در این دوره سعی برآن است که در ابتدای هر جلسه، دانشجو مشغول به کار شده و پس از شروع به ساخت، مباحث آموزشی جلسه را دریافت کند. این امر موجب افزایش میزان یادگیری و بخاطر ماندن مباحث و مهارت‌ها به بهترین شکل ممکن خواهد شد. در این فرآیند دانشجو در حین انجام کار عملی خود، نکات جدید را آموخته و در همان لحظه در کار خود استفاده می‌کنند.

شرکت‌کنندگان این دوره برای انجام تمرینات خود، پس از هر جلسه به مدت سه ساعت و بصورت رایگان، امکان استفاده از فضای استودیو مدرسه اینورس را خواهند داشت. روز و ساعت آن در جلسه اول توسط مدرس به دانشجویان اعلام خواهد شد.

 

  • خروجی دوره

در پایان این دوره دانشجو می‌تواند به راحتی از روی مدل زنده، تصویر، اتود‌های شخصی و همچنین بر‌اساس ذهنیت خود مجسمه پرتره و فیگور بسازد. 

 

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌ها، فارغ‌التحصیلان رشته‌های مجسمه‌سازی، گرافیک‌، نقاشی، علاقمندان به مجسمه‌سازی، هنرجویان هنرستان‌ها و ... مخاطبین این دوره خواهند بود. 

بتمن

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد