دکوپاژ و Storyboard
این دوره به آموزه هایی می پردازد که هنرجو بتواند: 1- با زبان دکوپاژ آشنا شود. 2- آشنایی با تفاوت دکوپاژ در تکنیک های مختلف اجرایی فیلم 2- آشنایی با کدها، رموز دکوپاژ و بالا بردن قدرت دید. 3- Storyboard
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
36
ساعت
مجموع ساعات دوره

Storyboard ، همانطور که تا حدودی از نامش پیداست ، مرحله است که می توان داستان نوشتاری را  به صورت تصویر روایت کرد. تبدیل کلمات به کاراکترها و حرکت ها می تواند تیم کارگردانی را با مشکلات، ریتم، نقاط ضعف یا قوت داستان آشنا کند تا حدی که باعث تغییراتی در پلان ها و یا حتی سکانس و در مواردی حذف یک سکانس می شود . بکارگیری صدای شاهد و تایمینگ فریم های استوری برد در غالب یک ریل ، می تواند چالش ها و موارد پیشبینی نشده ی مراحل بعد را به حداقل برساند. برای همین امروزه بکارگیری یک Storyboard کامل و صحیح برای پروژه های کوتاه و بلند و حتی تیزر امری الزامی و کاربردی می باشد، که می تواند با زمان و هزینه ای از پیش تعیین شده، سبب شود تا از هدر رفتن زمان، انرژی و هزینه های جلوگیری شود . 

 علمی که در آن چهارچوب  قوانین و دستورات کادر، حرکت دوربین ها، اندازه نماها،کات ها، نماها و سکانس ها به یکدیگر تعیین می شود را دکوپاژ می گوییم. معمولا توسط شخص کارگردان هدایت می شود و کاربرد آن حفظ روایت و توالی تصاویر  در  راستای فیلم مورد نظر است .

تیترهای کلی عبارتند از:

اصطلاحات دکوپاژ- آشنایی با نماها و حرکت دوربین- آشنایی با دکوپاژ و Storyboard فیلم نامه های Cut out، سه بعدی های ساده و پیشرفته و... 

در پایان این دوره، هنرجو قادر است هر نوع فیلمنامه ای با هر تکنیک را دکوپاژ و Storyboard کند. لازم به توضیح است که بدون شک دکوپاژ هنریست که نیاز فراوان به تجربه دارد و یک دکوپاژ خوب و بدون ایراد، حاصل سال ها کار کردن می باشد.

مخاطبین این دوره دانشجویان در حال تحصیل در رشته های سینما و انیمیشن و علاقه مندان به دکوپاژ Storyboard  

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد