اسطوره ها و کهن الگوها
این کلاس به آموزش مباحث زیر می‌پردازد: 1- آشنایی با اساطیر بصورت کلی، و با اساطیر ایرانی بصورت خاص 2- آشنایی با مفهوم کهن‌‌ الگوها 3-آشنایی با مضامین و مفاهیم مشترک در اساطیر ملل مختلف 4- آشنایی با ساختار روایی سفر قهرمان، ماجراجویی و کوئست (Quest) ۵- آشنایی با کاربرد اساطیر و کهن‌الگوها در روایات و داستان‌های مدرن
12
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
1:30
ساعت
مدت زمان هر جلسه
18
ساعت
مجموع ساعات دوره

در ابتدای این کلاس، دانشجویان با مفهوم اسطوره بصورت کلی آشنا شده و سپس درباره دسته‌بندی اساطیر بر اساس آرای Joseph Campbell، Mircea Eliade، صحبت خواهد شد و از خلال این مباحث به بررسی کهن‌الگوها در هر یک از آنها می‌پردازیم. در این میان یکی از مهم‌ترین موضوعات در روایت بازی‌های ویدئویی یعنی «سفر قهرمان» و ساختار روایی این سفر مورد توجه و مطالعه قرار خواهد گرفت. در این کلاس مدرس سعی خواهد داشت که دانشجویان کلاس را با اساطیر ایرانی و موضوعات و مضامین نقل شده به اندازه‌ی کفایت آشنا کند.

 

دانشجویان پس از اتمام این ۱۲ جلسه میبایست با توجه به الگوهای استخراج شده از اساطیر و مضامین مورد استفاده، سفر قهرمان خود را خلق کرده و آن را توسعه دهند. همچنین دانشجو در زمینه‌ی فهم اساطیر، ساختار روایی و الگوهای استفاده شده در روایت این اساطیر مهارت کسب کرده و می‌تواند با توجه به تحلیل درست کهن‌الگوها در صدد استفاده از آنها در روایت بازی‌های ویدئویی باشد.

 

بخش زیادی از این کلاس تئوری بوده و بخش کوچکی از آن به فعالیت عملی اختصاص خواهد یافت.

 

نمونه کاری برای این درس یافت نشد
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد