رویاپردازی
این دوره به آموزه‌هایی از رویاپردازی می‌پردازد که دانشجو پس از اتمام این دوره بتواند: 1- برنامه‌ریزی هدفمندی داشته باشد 2- خلاقیت را تمرین کند 3- ذهن خود را رها کند 4- با نویسندگی آشنا شود
10
جلسه
تعداد جلسات
1
روز
تعداد جلسات در هفته
3
ساعت
مدت زمان هر جلسه
30
ساعت
مجموع ساعات دوره

  • درباره دوره رویا‌پردازی

هدف اصلی این دوره، بیش از هر چیز، رهاکردن ذهن برای رویاپردازی است. رویاپردازی بدون محدودیت، چارچوب و به نوعی جسارت در ایده‌پردازی.
در این دوره پس از تمرین رویاپردازی و آماده‌سازی ذهن، روی خلاقیت و نحوه استفاده از ذهن کار می‌کنیم.
به عنوان مثال فردی می‌خواهد یک فیلمنامه انیمیشن بنویسد و ذهن او برای پرداختن به ابعاد مختلف قصه باز و جسور نیست، پس از اندکی تمرین در این کلاس هنرجو می‌تواند با ذهنی باز و آزاد روی موضوع خود کار کند.

در مرحله بعد خلاقیت نیاز است تا هنرجو بتواند از ایده‌هایش در جای درست استفاده کند.
این کلاس سعی دارد که با تمرین‌های مختلف از جمله تمرین‌های نگارشی و همچنین بازی‌های گروهی، از هنرجو فردی جسور و خلاق برای ایده‌پردازی و اجرای پروژه‌های هنری بسازد.

 

تیترهای کلی عبارتند از :
 رویاپردازی / خلاقیت / نویسندگی / مدیریت خلاقانه

 

 

جلسات ابتدایی ، تمرینات بین تمامی دانشجویان مشترک است و به تدریج بسته به زمینه مورد نیاز هر نفر ، تمرینات دسته بندی می شود.

 

۲ الی ۳ جلسه در هر دوره مربوط به Workshop بوده که در آن، دانشجو در حضور مدرسین، طی 3 ساعت پروژه ای که از قبل تعیین شده را اجرا می‌کند. این کار کمک زیادی به آگاهی یافتن دانشجو از ضعف‌های خود شده و فرصت بسیار مناسبی برای رفع اشکالات افراد خواهد بود.

 

  • خروجی دوره

در پایان این دوره، دانشجو در زمینه نویسندگی، ایده‌پردازی، فیلمنامه‌نویسی، خلاقیت‌ذهنی، مهارت کسب خواهد کرد.

 

  • مخاطبین این دوره

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌ها، فارغ‌التحصیلان رشته‌های نمایشی و تجسمی، علاقه‌مندان به نویسندگی، فیلمسازی، تبلیغات، هنرجویان هنرستان‌ها و طراحان در شرکت‌های تبلیغاتی و ... مخاطبین این دوره خواهند بود.

 

هنوز مدرسی این درس مشخص نشده اند
4Shanbesoori
سرباز اسپارت

جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هیچ نظری درج نشده است
هیچ سوالی مربوط به این درس وجود ندارد