آخرین رویداد ها
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی

بصورت معمول، با ارائه‌شدن هر دوره جدید در مدرسه اینورس، جلسه‌ای رایگان جهت آشنایی علاقمندان با دوره برنامه‌ریزی و برقرار می‌گردد. در طی برگزاری این جلسه مدرس یا مدرسین دوره به شرح برنامه درسی خود پرداخته و در انتهای برنامه به سوالات شرکت‌کنندگان ...

دوشنبه
4
دی

17:00 الی 18:00

مدرسه اینورس

رایگان


بصورت معمول، با ارائه‌شدن هر دوره جدید در مدرسه اینورس، جلسه‌ای رایگان جهت آشنایی علاقمندان با دوره برنامه‌ریزی و برقرار می‌گردد. در طی برگزاری این جلسه مدرس یا مدرسین دوره به شرح برنامه درسی خود پرداخته و در انتهای برنامه به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ خواهند داد.

این جلسات، فرصتی سودمند برای علاقمندانی است که پیش از ثبت‌نام به اطلاعاتی کامل و جامع از دوره نیاز دارند. با حضور در این جلسه رایگان، پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت خواهید کرد.

 

درصورتی که علاقمند به شرکت در جلسه معارفه دوره "طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی" هستید، فرم قرار گرفته در این صفحه را تکمیل کنید.

مدرسین
حامد حکیمی
حامد حکیمی
• طراح گرافیک

گزارش برگزاری رویداد
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی
معارفه دوره طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی

معارفه دوره "طراحی نشان نوشتاری و حروف فارسی" با حضور علاقمندان به این دوره و حامد حکیمی در محل مدرسه اینورس برگزار شد.

 

حامد حکیمی، مدرس این دوره با اشاره به نقش تایپ فارسی در طراحی گرافیک گفت: یکی از مهمترین ارکان گرافیک جامعه ما، حروف فارسی است. برای اثبات این امر در حدود 4 سال، باهدف چگونگی آموزش‌دادن و انتقال موثر این مهارت به هنرجویان، تحقیق کردم.

 

وی افزود: بر اساس این تحقیقات و نیاز موجود، تصمیم به نوشتن سیلابس این دوره گرفتم. این دوره با هدف کمک به بهبود کیفیت تولید نشان‌های ‌نوشتاری ارائه شده و دارای فعالیت‌های عملی بسیار زیادی است. بخشی از این فعالیت عملی بصورت دستی و بخش دیگری از آن با ابزارهای کامپیوتری انجام می‌شود. همچنین فضاهای تایپی، فضای دست‌آزاد، تکنیک‌های تایپوگرافی، انتخاب رنگ‌های مختلف، چیدمان‌های گوناگون، مواد و متریالی که برای خلق آثار لازم‌ است به هنر جو معرفی شده و آموزش داده می‌شود.

 

حامد حکیمی خاطر نشان کرد: پیش از آغاز فرایند طراحی گرافیک، اتود‌زدن دستی بسیار مهم و حائز اهمیت است. این اتود‌زنی دستی، مدت‌هاست که به فراموشی سپرده شده و یا با کیفیت بسیار پایینی درحال انجام است. در این دوره میزان اهمیت چنین سندی را آشکار ساخته و روش‌های بکارگیری قوه خلاقیت و رسیدن به تنوع در اتود‌ها را آموزش می‌دهیم.

 

وی در انتها افزود: در این دوره هنرجویان فضاهای گوناگونی را بصورت پیوسته مورد بررسی قرار داده و با تمام مواد و متریال مشق می‌کنند. خروجی این دوره هنرجویانی خواهند بود که پس از اتمام دوره و پس از دریافت آموزش‌های لازم، به خوبی از عهده خلق یک نشان نوشتاری بر می‌آیند.