آخرین رویداد ها
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی

آیا به بازی‌سازی به عنوان یک کسب‌و‌کار جدی نگاه می‌کنید؟ آیا در مورد تمام چالش‌هایی که در کنار ساخت یک بازی خواهید داشت کنجکاو هستید؟ هدف این ورکشاپ 3 روزه تحلیل و بررسی عناصری است که کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی را تشکیل می‌دهند. مواردی که از ...

21 دی الی
5 بهمن
96

9:00 الی 12:00

مدرسه اینورس

1800000
تومان


زمان‌بندی این ورکشاپ:
روز اول: پنجشنبه 96/10/21 | ساعت 09:00 الی 12:00
روز دوم: پنجشنبه 96/10/28 | ساعت 09:00 الی 12:00
روز سوم: پنجشنبه 96/11/05 | ساعت 09:00 الی 12:00

 

آیا به بازی‌سازی به عنوان یک کسب‌و‌کار جدی نگاه می‌کنید؟ آیا در مورد تمام چالش‌هایی که در کنار ساخت یک بازی خواهید داشت کنجکاو هستید؟ هدف این ورکشاپ 3 روزه تحلیل و بررسی عناصری است که کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی را تشکیل می‌دهند. مواردی که از برنامه‌ریزی برای حضور در صنعت و تولید محصول آغاز و در نهایت به عرضه در بازار و برنامه‌ریزی برای ادامه حضور در صنعت منتهی می‌شود.

 

سرفصل‌های اصلی که در این ورکشاپ بررسی می‌شوند عبارتند از:

شناخت چالش‌های بازی‌سازی به عنوان کسب‌و‌کار پایدار در صنعت / مدیریت تولید / مدیریت و رهبری در تولید بازی‌های ویدیویی /نقش تهیه‌کننده (Producer) / فرآیند‌های تولید بازی و فازبندی ساخت / ویژگی‌های تیم بازی‌ساز / مدیریت خلاقیت / بازاریابی / اجزای بازاریابی برای بازی‌های ویدیویی / روش‌های بازاریابی بر اساس بستر (موبایل، PC و کنسول) / رویدادهای بین‌المللی / تبلیغات / فروش و پشتیبانی / بازی به عنوان سرویس / مدیریت طرفداران / موارد قانونی / قراردادها / محدودیت‌های قانونی / توسعه کسب و کار در بازی‌سازی / ارتباط با ناشران / تعامل رسانه‌ای / ارتباط با بسترها (Sony, Microsoft, Steam, …) / همکاری استراتژیک / سرمایه‌گذاری در بازی‌سازی / سرمایه‌گذاری در پروژه‌ / سرمایه‌گذاری در شرکت‌ / راهکارهای جذب سرمایه

 

تمرکز اصلی این ورکشاپ سه‌روزه بر وضعیت فعلی بازی‌سازی در ایران بوده و در مورد تجربیات شرکت‌کنندگان بحث و گفتگو خواهد شد. همچنین تجربیات شرکت فن‌افزار در تولید بازی‌های گرشاسپ، شمشیر تاریکی و فرزندان مورتا نیز با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته می‌شود.

 

این ورکشاپ برای علاقمندان به شناخت چرخه کلی بازی‌سازی برنامه‌ریزی و ارائه شده است. افرادی که بخواهند در تیم خود به مواردی که فراتر از ساخت یک بازی است، خصوصاً موارد راهبردی و معمولا پنهان آن فکر کنند مخاطبین اصلی این ورکشاپ خواهند بود. همچنین این دوره برای افرادی که مایل به راه‌اندازی استودیو بازی‌سازی خود هستند، مناسب می‌باشد.

 

اگر دغدغه شما فراتر از تولید یک بازی و ایجاد آن چیزی است که باعث تولید بازی‌های متعدد می‌شود، این دوره برای شما مناسب است.

 

پیش‌نیاز حضور در این ورکشاپ تجربه حضور در حد‌اقل یک پروژه بازی منتشر شده و یا داشتن تجربه مشابه در صنایع دیگر است.

 

مجموع ساعات آموزشی این ورکشاپ 3 روزه که در سه پنجشنبه برگزار می‌شود 9 ساعت بوده و هر سه جلسه با ارائه امیرحسین فصیحی، برنامه‌نویس ارشد بازی‌های رایانه‌ای و موسس شرکت فن‌افزار برگزار می‌شود.

 

برای ثبت‌نام در این رویداد بر روی "این لینک" کلیک کنید.
گزارش برگزاری رویداد
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی
ورکشاپ سه روزه کسب‌و‌کار بازی‌های ویدیویی

ورکشاپ "کسب‌و‌کار بازی‌های ویدئویی" با حضور امیرحسین فصیحی، مدیر عامل شرکت فن‌افزار، مدیر پروژه و برنامه‌نویس ارشد بازی‌های رایانه‌ای، در محل مدرسه تخصصی هنر و دیزاین اینورس برگزار شد.

 

این ورکشاپ در قالب یک Master Class برگزار شد که در آن، افرادی با پیش‌زمینه ساخت بازی‌های ویدئویی حضور داشتند. افرادی که پیش از این تجربه ساخت و ارائه حداقل یک بازی ویدئویی را داشته و برای تکمیل دانش خود در این ورکشاپ شرکت‌کرده بودند. از نکات ارزشمند این ورکشاپ می‌توان به تعامل و گفت‌و‌گوی موثر شرکت‌کنندگان با ارائه‌دهنده اشاره کرد. در طی این سه‌روز، شرکت‌کنندگان در بخش‌های بسیاری از مباحث ورود کرده و نظرات و تجربیات گذشته خود را در اختیار جمع می‌گذاشتند. از همین رو این ورکشاپ سه‌روزه را می‌توان فرصتی مناسبی برای یادگیری و انتقال تجربه درنظر گرفت.

 

امیرحسین فصیحی در طی این سه‌ روز از تجربیات شرکت فن‌افزار صحبت کرد و در رابطه با سختی‌ها، چالش‌ها، راه‌حل‌ها، تکنیک‌ها، اصول و نکات ورود به صنعت بازی‌سازی و ماندگار‌شدن در آن، مثال‌ها و توضیحات بسیاری را ارائه کرد.

 

وی در این ورکشاپ عنوان کرد که موضوع قابل بحث در دنیای بازی‌سازی بسیار زیاد است. هدف ما در این ورکشاپ آن است که از بسیاری از سرفصل‌های مورد بحث همیشگی عبور کنیم و با عمیق‌تر شدن در دنیای بازی‌سازی، به نکاتی تجربی و غالباً پنهان بازی‌سازی بپردازیم. وی این ورکشاپ را سرآغازی برای شکل‌گیری نوعی از فکر‌کردن دانست و گفت: در بازی‌سازی خروجی هنری خوب و خروجی فنی خوب، بخش‌هایی هستند که همه بازی‌سازان به آن توجه می‌کنند اما در این میان نکات پنهان پر اهمیت دیگری نیز وجود دارد که ما در این ورکشاپ به آنها توجه ویژه‌ای خواهیم کرد.