آخرین رویداد ها
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر

این رویداد به مناسبت روز جهانی فلسفه ارائه شده است. تلاش ارائه‌دهنده این ورکشاپ بر آن است که به تفسیری علیه «فلسفه هنر» بپردازد و در این ورکشاپ از نسبتی که فلسفه با هنر دارد صحبت کند. ارائه‌دهنده درک «سیاست هنر» را ضروری تر از هرچیز دیگری دانسته و ...

دوشنبه
29
آبان

17:00 الی 19:30

مدرسه اینورس

رایگان


این رویداد به مناسبت روز جهانی فلسفه ارائه شده است. تلاش ارائه‌دهنده این ورکشاپ بر آن است که به تفسیری علیه «فلسفه هنر» بپردازد و در این ورکشاپ از نسبتی که فلسفه با هنر دارد صحبت کند. ارائه‌دهنده درک «سیاست هنر» را ضروری تر از هرچیز دیگری دانسته و مبنای بحث خود را بر پایه‌ آرای "آلن بدیو" فیلسوف معاصر فرانسوی قرار داده است. مهمترین پیش‌نیاز شرکت‌کنندگان، داشتن احساس نیاز به تفکر و ذوق بسیار به مطالعه است.

 

امید است که این ورکشاپ سبب به جریان انداختن افکاری در ساحت فکر انسان شود. تمامی افرادی که دغدغه تغییر جهان را دارند، مخاطب این ورکشاپ هستند.

 

ظرفیت این ورکشاپ محدود بوده و تنها با ثبت‌نام و رزرو صندلی امکان حضور در ورکشاپ را خواهید داشت.

 

برای ثبت‌نام در این رویداد بر روی "این لینک" کلیک کنید.
گزارش برگزاری رویداد
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر
ورکشاپ علیه فلسفه هنر

به مناسبت روز جهانی فلسفه، برای اولین‌بار در مدرسه اینورس، نشستی هنری به نام «علیه فلسفه هنر» با حضور کیانوش اخباری کارگردان، نویسنده و مترجم، برگزار شد.

 

اخباری با اشاره به تلاش برای شناخت دقیق‌تر ارتباط فلسفه با هنر گفت: بهتر است به جای اصطلاح قدیمی فلسفه و هنر که امروزه رایج است، بر علیه آن شورش کرده و علیه آن موضع بگیریم؛ چرا که اصطلاح فلسفه هنر بسیار آشتی‌جویانه فلسفه و هنر را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. چیزی که در این نشست مطرح خواهم کرد اینست که بپرسیم که فلسفه با هنر چگونه مواجه می‌شود و این تصادم چگونه تصادمی است؟ این تصادم، یک برخورد خشونت‌بار است یا آشتی‌جویانه؟ آیا هردو در یک راستا قرار گرفته‌اند؟ آیا قرار است آینه یکدیگر باشند؟ به این حد ساده این دو را تحت لوای «فلسفه‌ی هنر» در کنار یکدیگر قرار ندهیم.

 

پرسش دوباره در نسبت این دو می‌تواند یک مسئله اساسی باشد؛ راهکاری برای نسل امروزی که بداند چگونه مطالعه کند. نسل امروز به شدت نیاز به مطالعه و کسب آگاهی گسترده دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: پرسش و پاسخ، در این زمینه بسیار مهم و اساسی است و ما را در درک ارتباط فلسفه با هنر کمک می‌کند.

 

وی با اشاره به فعالیت هنری‌اش در طول این سالیان متمادی گفت: سینما و تئاتر همه زندگی من است. همیشه در شرایط کار هنری که در پیش رو داریم، به نسل امروز می‌گویم که به رویاهایتان وفادار بمانید و نگذارید رویاهایتان تحت سلطه واقعیتی قرار بگیرد که به شما تحمیل میشود. او با اشاره به نقش فلسفه و هنر در زندگیاش گفت: سینما من را به فلسفه و ادبیات و هنر کشاند.


کیانوش اخباری فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره تهران است.

 

از جمله آثار نمایشی وی می‌توان به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری تئاتر «نامه‌های شبانه» در سال 94 و کارگردانی تئاتر «مارکس و کوکاکولا» در سال 95 اشاره کرد.