آخرین رویداد ها
معارفه رشته طراحی گرافیک
معارفه رشته طراحی گرافیک

"طراحی گرافیک" همیشه طرفداران زیادی داشته است. گاهی این طرفداری صرفا در حد یک مخاطب محصولات گرافیکی بودن باقی مانده و گاه فرد را در مسیر یادگیری طراحی گرافیک قرار می‌دهد.

پنجشنبه
6
دی

16:00 الی 18:00

مدرسه فشن اینورس

رایگان


با ورود به دنیای طراحی گرافیک و آشنایی با مبانی و اصول و استفاده از خلاقیت، درهای تازه ای به روی هنرجویان این رشته باز خواهد شد. چرا که یک طراح گرافیک می‌آموزد تا با ابزارهای مختلف مفهوم را به تصویر بکشد.  

ترکیب اصول و خلاقیت با هنر ایرانی و زیبایی حروف فارسی نیز تعریف نو و تازه‌ای به استفاده از اصول زیبایی تصاویر و طراحی‌ها در گرافیک داده و در طی سال‌های متمادی آموزش افراد در زمینه طراحی  گرافیک، طراحی‌های خلاقانه و نو به کمک تفکر هنر ایرانی تولید و نمایش داده شده است.

 

اکنون در سیستم آموزش‌های هنری و دیزاین، جای خالی شناخت پتانسیل‌های فردی افراد در گرافیک و آموزش توام با پرورش خلاقیت و دید بصری بیشتر از همیشه احساس می‌شود. چرا که فعالیت در عرصه‌های هنری نیازمند خلاقیت و داشتن دانش به روز هنری است.

 

 "طراحی گرافیک" سال‌ها به عنوان یک رشته هنری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و همین تکرار مبانی و اصول در یک سیستم و چه بسا توسط علاقه‌مندان به دانش‌‌آموزی در این حیطه هنر را عملا درگیر مباحث راکد گذشته می‌کند و افق نگاه آنها را محدود می‌سازد. علاوه بر این طولانی بودن دوره دانشگاهی این رشته به مدت چهارسال با ارائه دروس تکراری و یا غیرکاربردی باعث خسته شدن ذهن دانشجویان و از بین بردن دید خلاقانه آنها و دغدغه طراحی می‌شود.همچنین در دانشگاه‌ها استادان تنها گفتن مباحث قدیمی و آموزش مهارت‌های ابتدایی بسنده می‌کنند و اجازه شناخت تغییرهای هر روزه گرافیک را به دانشجویان نمی‌دهد.

 

مدرسه هنر و دیزاین اینورس، پس از بررسی‌های بسیار و شناخت عوامل تاثیرگذار در تغییر فرآیند آموزشی رشته طراحی گرافیک برای دومین بار رشته طراحی گرافیک را برگزار می‌کند.

 

برگزاری دوره دوم رشته گرافیک، با هدف ساختارشکنی و به روز کردن دوره اول همراه با مدرسین جدید است. اینورس تلاش دارد تا با ارائه این رشته در مدت زمانی یک ساله، و تدریس دروس پایه همراه با مباحث و نگاهی تازه، فرصتی را برای هنرجویان فراهم آورد تا در مدت زمانی کمتر از رشته طراحی گرافیک دانشگاه‌ها آموزش ببینند و وارد بازار کار شوند.

 

رشته گرافیک مدرسه اینورس، خلاقیت را الویت اول خود قرار داده تا هنرجو بتواند در فضایی خلاقانه به آموزش و ایده‌پردازی بپردازد. ایده‌های خود را گسترش دهد و بتواند هر چه بهتر آنها را به تصویر بکشد؛ همچنین بتواند درک بهتری از طراحی برای بیان مفاهیم دیگران در قالب تصویر داشته باشد.

 

معارفه رشته طراحی گرافیک مدرسه اینورس در تاریخ 6 دی ساعت 16 در مدرسه فشن به آدرس میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه‌نظری، خیابان ناز‌آفرین پلاک 12 طبقه 2 با حضور منتور رشته، خشایار تیموری و علیرضا اردوبادی موسس مدرسه اینورس برگزار می‌شود.