آخرین رویداد ها
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping

امروزه برای بدست‌آوردن موقعیت‌های کاری بهتر و حضور موفق در بازار‌کار، آشنایی با رسانه‌های نوین مختلف و استفاده از آنها، اجتناب‌ناپذیر است. این ورکشاپ به افراد در شناخت بهتر ابزارها و تکنیک‌های مختلف طراحی و اجرای Video Mapping کمک می‌کند. این دانش ...

17 بهمن الی
18 بهمن
96

16:00 الی 19:30

مدرسه اینورس

1700000
تومان


زمان‌بندی این ورکشاپ:
روز اول: سه‌شنبه 96/11/17 | ساعت 16:00 الی 19:30
روز دوم: چهارشنبه 96/11/18 | ساعت 16:00 الی 19:30


امروزه برای بدست‌آوردن موقعیت‌های کاری بهتر و حضور موفق در بازار‌کار، آشنایی با رسانه‌های نوین مختلف و استفاده از آنها، اجتناب‌ناپذیر است. این ورکشاپ به افراد در شناخت بهتر ابزارها و تکنیک‌های مختلف طراحی و اجرای Video Mapping کمک می‌کند. این دانش آغازی برای متمایز شدن افراد خواهد بود.

 

در بخش ابتدایی ورکشاپ پیشینه‌ای از Video Mapping، ابزار‌های آن و آشنایی با انواع ویدیو پروژکتور‌ها مورد بحث قرار‌گرفته و در رابطه با موارد ذکر شده تصاویر و ویدیوهای گوناگونی نمایش داده خواهد شد.

 

در بخش دوم انواع روش‌های مپینگ روی سطوح مختلف را بررسی کرده و یک ویدیو مپینگ ساده اجرا خواهد شد.

 

در بخش سوم توضیحاتی در زمینه 3D Video Mapping داده خواهد شد و در پایان یک نمونه 3D Video Mapping بصورت عملی اجرا خواهد شد.

 

بهتر است شرکت‌کنندگان این ورکشاپ با موشن‌گرافیک و نرم‌افزار‌های مرتبط گرافیکی ( مانند فتوشاپ و افترافکت ) آشنایی اولیه‌ای داشته باشند.

 

مخاطبین این ورکشاپ غالباً طراحان‌گرافیک، موشن‌دیزاینر‌ها، طراحان‌ شرکت‌های تبلیغاتی، طراحان داخلی، متخصصین نورپردازی، طراحان غرفه‌های نمایشگاهی، برگزار‌کنندگان رویدادها و کنسرت‌های موسیقی، هنرمندان فعال در هنر پرفورمنس و اینستالیشن و ... هستند.

برای ثبت‌نام در این رویداد بر روی "این لینک" کلیک کنید.
گزارش برگزاری رویداد
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping
ورکشاپ 3D Video Mapping

 

ورکشاپ "3D Video Mapping" با حضور سجاد صبور، در محل مدرسه تخصصی هنر و دیزاین اینورس برگزار شد و نکات و اصول لازم برای پیاده‌سازی و استفاده از ابزارهای مورد نیاز به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

 

با توجه به پیشرفت روز به روز تکنولوژی و خلق هنرهای ترکیبی جدید، هنر معاصر مدام در حال پیشرفت و به روز شدن است. هنر Video Mapping که تقریباً از سال 1391 در ایران به نمایش درآمده و در 1 سال گذشته در بین عموم شناخته شده است، یکی از حوزه‌های رو به پیشرفت در زمینه Motion Design است که توسط ویدیو پروژکتور و نور به صورت سه‌بعدی روی سطوح مختلف نمایش داده می‌شود.

 

در ابتدای این ورکشاپ ارائه‌دهنده پیشینه‌ای از Video Mapping را شرح داده، شرکت‌کنندگان را با انواع ویدیو پروژکتورها و ویژگی‌های آنها آشنا کرده و سپس به معرفی نرم افزار‌های تخصصی این حرفه پرداخت.

 

پس از بررسی انواع روش‌های مپینگ روی سطوح مختلف، یک ویدیو مپینگ با روشی ساده در طول ورکشاپ اجرا شد و در نهایت با ارائه توضیحات بیشتری در مورد این حرفه، یک 3D Video Mapping نیز به صورت عملی در کلاس انجام شد.

 

به گفته سجاد صبور، این ورکشاپ اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا پیش از این، کنفرانس‌های مرتبطی در زمینه تاریخچه و معرفی اولیه این دانش برگزار شده است ولی در هیچ یک از آنها، موضوع بصورت جدی و عملی بررسی نشده است. وی با انتقاد از سرعت کم پیشرفت هنرهای نوین در ایران افزود که هنرهای نوین در ایران چند سالی از دنیا عقب‌تر است و چنین موضوعی در زمینه 3D Video Mapping به خوبی قابل مشاهده است.

 

اما واقعاً 3D Video Mapping چه کاربردهای عملی می‌تواند داشته باشد؟ سجاد صبور پاسخ می‌دهد که چنین هنر جدیدی می‌تواند در رونمایی‌ها، غرفه‌ها، دکور تئاتر‌ها، کنسرت‌های موسیقی، رویدادها و نورپردازی داخلی و نماهای خارجی استفاده شود. او در ادامه اشاره می‌کند که هیچگونه محدودیت محتوایی برای این مدیوم وجود ندارد ولی اگر محتوا، مناسب این مدیا باشد، تاثیر‌گذاری بیشتری را دارا خواهد بود.