معارفه دوره «چاپ باتیک»

معارفه دوره «چاپ باتیک»

باتیک روشی برای چاپ روی پارچه و از قدیمی‌ترین انواع آن است. در این روش ماده‌ای محافظ از طریق قالب‌های فلزی یا چوبی روی پارچه منتقل می‌شود و بخش‌های خالی با رنگ پر می‌شوند.

معارفه

توضیحات

باتیک روشی برای چاپ روی پارچه و از قدیمی‌ترین انواع آن است. در این روش ماده‌ای محافظ از طریق قالب‌های فلزی یا چوبی روی پارچه منتقل می‌شود و بخش‌های خالی با رنگ پر می‌شوند. روش چاپ باتیک ابتدا در شرق آسیا استفاده می‌شده اما کم‌کم و از طریق جاده ابریشم به ایران و دیگر نقاط دنیا هم راه پیدا کرده است.


به‌خاطر شیوه چاپ در باتیک هیچ دو قطعه‌ای شبیه به هم نیستند. این ویژگی به طرح‌های چاپ‌شده توسط روش باتیک اصالتی خاص می‌دهد و هر قطعه آن را تبدیل به یک Art Piece می‌کند. هر هنرمند باتیک، طرح‌هایی خلق می‌کند که هیچ‌جای دیگری مشابهش وجود ندارد و زیبایی و جذابیت روش باتیک در همین موضوع نهفته است.


دوره «چاپ باتیک» مدرسه فشن اینورس، با نگاهی نو به این هنر تلاش می‌کند تا از فضای سنتی و بومی چاپ باتیک فاصله بگیرد و هنرجویان را به درکی مدرن از آن برساند. هنرجویان با گذراندن این دوره می‌توانند به‌شکلی کارآمد از این هنر در کاربردهای امروزه آن بهره بگیرند. آن‌ها در این دوره با رنگرزی پارچه آشنا می‌شوند، طراحی و ساخت مهرهای باتیک را یاد می‌گیرند و در طراحی و چاپ باتیک مهارت کسب می‌کنند.


مدرس این دوره علی نوری‌زاده است. او دانش‌آموخته مقطع دکترا در رشته طراحی پارچه و لباس از دانشگاه Marmara است و بیش از ۳۰ نمایشگاه بین‌المللی در ایران، مالزی، ترکیه، ژاپن، هلند، آلمان و ... برگزار کرده است. مخاطبان این دوره دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های طراحی پارچه و لباس، صنایع دستی و سایر رشته‌های هنری و همچنین طراحان لباس و اکسسوری هستند.


شما با شرکت در این معارفه از زبان مدرس دوره با هنر چاپ باتیک و مباحثی که در دوره مطرح خواهد شد، آشنا می‌شوید. شرکت در این معارفه برای تمام علاقه‌مندان آزاد و رایگان است. اگر مایل به شرکت در معارفه دوره «چاپ باتیک» هستید، بر روی گزینه مربوطه در قسمت بالا کلیک کنید.

زمان برگزاری
پنجشنبه 24 مرداد 98
17:00 - 18:00
برگزار شد
آدرس محل برگزاری
تهران, میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، کوچه نازآفرین، پلاک 12، مرکز خرید پویا، طبقه دوم
ارائه دهندگان این رویداد
علی نوری زاده
علی نوری زاده