کارگاه مقدمه ای بر هنر تعاملی با استفاده ازپکیج نرم افزاری VVVV

کارگاه مقدمه ای بر هنر تعاملی با استفاده ازپکیج نرم افزاری VVVV

«مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV» هنر تعاملی شاخه‌ای بین‌رشته‌ای است که در دوره‌های مختلف همواره مورد توجه هنرمندان بوده است. صاحب‌نظران این حیطه، بر این باورند که یک اثر هنری تنها با حضور مخاطب کامل شده و پویایی و حیات خود را از جانب مخاطب به دست می‌آورد. هنرمندان هنر تعاملی، مخاطب را در خلق اثر، انتقال مفهوم، درک و بررسی آن شریک می‌دانند. به هنری که این خصوصیات را داشته باشد، هنر تعاملی اطلاق می‌گردد.

کارگاه

توضیحات رویداد

کارگاه 4روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV»


هنر تعاملی شاخه‌ای بین‌رشته‌ای است که در دوره‌های مختلف همواره مورد توجه هنرمندان بوده است. صاحب‌نظران این حیطه، بر این باورند که یک اثر هنری تنها با حضور مخاطب کامل شده و پویایی و حیات خود را از جانب مخاطب به دست می‌آورد. هنرمندان هنر تعاملی، مخاطب را در خلق اثر، انتقال مفهوم، درک و بررسی آن شریک می‌دانند. به هنری که این خصوصیات را داشته باشد، هنر تعاملی اطلاق می‌گردد.

امروزه با توسعه تکنولوژی، افزایش قدرت پردازشگرها، دیجیتالیزه شدن ابزارها و گسترش تعاملات انسان با کامپیوتر، موجبات خلق بستری مناسب برای شاخه دیجیتال هنر تعاملی فرآهم شده است. هنر مولدِ دیجیتال، شاخه‌ای از هنر دیجیتال است که از الگوریتم‌های کامپیوتری برای خلق اثر بهره می‌جوید. این الگوریتم‌ها در بخش طراحی، ایده‌پردازی و حتی خلاقیت در اثر نیز نقش ویژه‌ای ایفاء می‌کنند. هنر تعاملی دیجیتال به هنری می‌گویند که به واسطه تعاملات انسان با کامپیوتر پدید آمده است.

هنر تعاملی دیجیتال (تعامل انسان و تکنولوژی) امروز بر حوزه‌های مختلفی چون هنر، طراحی، آموزش، معماری، مارکتینگ، سرگرمی و ... تاثیر خود را گذاشته و باعث شده صاحبان امر نیاز به تغییر، توسعه و بازنگری را در برنامه‌های خود حس کنند. با توجه به این موضوع نیاز به افرادی که توانایی برنامه‌ریزی و کار با چنین تکنولوژی‌هایی را داشته باشند بیش از پیش وجود خواهد داشت.

مدرسه اینورس با رصد گسترده و متمادی خود بر جریان‌های روز بازار کار، نیاز به تربیت چنین متخصصانی را حس کرده و کارگاه 4روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV» را مطابق با این نیاز طراحی کرده است.

بسته نرم‌افزاری VVVV یکی از جامع‌ترین بسته‌های چندمنظوره است که برای طراحی محیط‌های مختلف تعامل انسان و ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بسته بر پایه یک سیستم مبتنی بر گره طراحی شده است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون آشنایی با یک زبان برنامه‌نویسی خاص، به طراحی الگوریتم در این محیط بپردازد. 

کارگاه 4روزه «مقدمه‌ای بر هنر تعاملی با استفاده از پکیج نرم‌افزاری VVVV» به صورت جامع طراحی شده است؛ این کارگاه 4روزه، مقدمه‌ای است بر تاریخچه هنر تعاملی، مفاهیم تعامل انسان با محیط و کامپیوتر، کسب مهارت مقدماتی در نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد نیاز برای فعالیت در این حوزه و در نهایت انجام عملی یک پروژه هنر دیجیتال به عنوان کار عملی نهایی و نمایش عمومی آن.


تیتر‌های کلی و فرآیند برگزاری کارگاه

-تاریخچه هنر تعاملی و مفاهیم تعامل انسان و کامپیوتر

  • آشنایی با مفاهیم هنر مولد
  • کسب مهارت مقدماتی با نرم‌افزار                                                                                                                                       
  • آشنایی با مفاهیم برنامه‌نویسی در محیط Visual Programming
  • انجام عملی پروژه پایان کارگاه


شرح فعالیت‌های رویداد در هر روز 

تمامی فعالیت‌های کارگاه عملی است. شرکت‌کنندگان با تمریناتی که در طول کارگاه انجام می‌دهند، به یک خروجی و پروژه نهایی می‌رسند و در نهایت آن را برای عموم به نمایش می‌گذارند.


روز اول کارگاه
 در روز اول، تاریخچه و مفاهیم هنر تعاملی را می‌آموزیم. پس از آن با ذکر چند مثال، پیش‌زمینه ذهنی لازم برای شروع ایده‌پردازی برای هنرجویان فراهم می‌شود. پس از آن، بسته نرم‌افزاری VVVV را نصب می‌کنیم و نحوه کار با آن را می‌آموزیم. در بخش پایانی روز اول، هنرجویان کار ایده‌پردازی برای پروژه نهایی کارگاه را انجام می‌دهند.


روز دوم کارگاه 
 در روز دوم، به یادگیری سیستم شناختی انسان و روش‌های مختلف برای خلق فضاهای Immersive می‌پردازیم و به کسب مهارت در نحوه کار با VVVV ادامه می‌دهیم. در این بخش درباره پروژه‌های نهایی بحث و گفتگو شده و کار بر روی آن‌ها آغاز می‌شود.


روز سوم کارگاه 
 در روز سوم با مبانی هنر مولد و کاربردهای آن در حیطه‌های مختلف آشنا می‌شویم و به یادگیری عمیق‌ترVVVV  ادامه می‌دهیم. پس از آن هنرجویان کار بر روی پروژه‌های خود را ادامه می‌دهند. در بخش پایانی روز سوم هنرجویان درباره پیشرفت پروژه نهایی خود سخن می‌گویند.


روز چهارم کارگاه
 در روز چهارم به شناخت تکنولوژی‌های آینده می‌پردازیم و تغییراتی که تعامل انسان، ماشین و هوش مصنوعی می‌تواند در زندگی بشر داشته باشد را مورد بحث قرار می‌دهیم. به علاوه در مورد مسیر آموزشی و قدم‌های بعدی برای پیشرفت در این حیطه بحث و تبادل نظر می‌کنیم. پس از آن، کار بر روی پروژه‌ها و نهایی‌سازی آن‌ها، وارد مراحل پایانی می‌شود. در بخش پایانی کارگاه به رفع اشکال پروژه‌های هنرجویان و آماده‌سازی آن‌ها برای روز ارائه می‌پردازیم.

دستاورد شما از این رویداد

شرکت‌کنندگان، ایده‌پردازی‌ در پروژه‌های هنر تعاملی را می‌آموزند، سپس در توسعه پروژه‌ به صورت عملی مهارت کسب می‌کنند. در نهایت قادر خواهند بود با استفاده از این مدل فکری و مهارت‌های کسب شده به تحقیق و توسعه و کار جدی در محیطVVVV  بپردازند.

مخاطبان کارگاه

  • فعالان در هنر دیجیتال
  • طراحان و دانشجویان هنر
  • برنامه‌نویسان و علاقه‌مندان به حوزه هنر تعاملی و دیجیتال

پیش‌نیاز

شرکت در این کارگاه هیچ‌گونه پیش‌نیازی ندارد.

زمان برگزاری
جمعه 13 دی 98
10:00 - 14:30
برگزار شد
جمعه 20 دی 98
10:00 - 14:30
برگزار شد
جمعه 27 دی 98
10:00 - 14:30
برگزار شد
جمعه 4 بهمن 98
10:00 - 14:30
برگزار شد
آدرس محل برگزاری
تهران, تهران, تجریش، چهارراه قدس، ابتدای خ نیاوران، کوچه نخست (روبروی شهرداری)، بن بست اول (سمت راست)، پ ۳۶
ارائه دهندگان این رویداد
آرش اکبری
آرش اکبری
Media Artist / Creative technologist
مشاهده رزومه

انتخاب جایگاه

قابل خرید انتخاب موقت شما در حال خرید توسط دیگران فروخته شده غیرقابل فروش

ظرفیت تکمیل!

ظرفیت خرید جایگاه پر شده است، جهت مطلع شدن از اضافه شدن ظرفیت جایگاه ها یا برگزاری مجدد این کارگاه، نام خود را با زدن بر روی کلید "رزرو کارگاه" در لیست رزرو قرار دهید.