موشن گرافیک
موشن گرافیک

درباره موشن گرافیک 

 

در سالهای اخیر، فارغ از کیفیت و شناخت صحیح مقوله طراحی گرافیک در میان نسل جدید، تعداد فارغ التحصیلان رشته گرافیک در دانشگاه ها، بسیار زیاد شده است و این موضوعی است که بازار کاری آن را به شدت تحت تاثیر قرار داده و موج آن در سالهای نزدیک آینده بیشتر نمایان خواهد شد. از این رو هر فردی که به نوعی بتواند دانش جدیدتری نسبت به دیگران داشته باشد، برگ برنده ای در دست خواهد داشت و می تواند فضا و آینده کاری بهتری را برای خود رقم بزند.

 

از طرفی در دنیا روز به روز به تعداد رسانه های متاثر از دنیای دیجیتال، بیشتر می شود و در نتیجه ی آن، نیاز به افرادی که بتوانند برای این دنیای دیجیتال محتوا تولید کنند نیز بیشتر می شود. در این میان، رشته هایی که خود، جدید و "میان رشته ای" محسوب می شوند، مزیتی دو چندان دارند چرا که افراد در این رشته ها می توانند حرف های جدیدتری برای گفتن داشته باشند.

 

در میان رشته های جدید که پایه اصلی آن طراحی گرافیک است، موشن گرافیک می تواند بهترین گزینه برای ساختن آینده کاری باشد.

 

قطعا افرادی که در این سالها موشن گرافیک را می آموزند، تفاوتی جدی در سالهای آینده با افراد تازه کارتر خواهند داشت درست مانند افرادی که طراحی گرافیک را از سالهای دورتر شروع کرده بودند و هم اکنون یک سرو گردن بالاتر از بقیه هستند. در نتیجه آموختن موشن گرافیک، آن هم هر چه زودتر، می تواند آینده کاری بسیار خوبی را رقم بزند.

 

 

موشن گرافیک تکنیکی است تخصصی که از لحاظ علمی میان رشته ای محسوب شده و به نوعی ترکیبی از انیمیشن، گرافیک، ویدئو و حتی برنامه نویسی است.

 

این تکنیک (موشن گرافیک) به سازمانها، شرکت ها، دولت ها، صاحبان تجارت، تولید کنندگان، برنامه سازان و بسیاری از افراد دیگر کمک می کند تا بتوانند اهداف، تفکرات، ایده ها، برنامه ها، محصولات، فیلم ها و حتی آموزش های خود رادر کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برسانند.

 

همه ما بسیاری از موشن گرافیک ها را در تیتراژ فیلم ها، تبلیغات و آگهی های تلویزیونی، معرفی برنامه های تلویزیونی، هویت بصری یک برنامه یا شبکه تلویزیونی، اینفوگرافیک های مختلف و برای بسیاری از شغل ها و بیزنس ها دیده ایم.

 

در سالهای اخیر کاربرد موشن گرافیک در ایران و جهان بطور فزاینده ای رو به افزایش است و روز به روز نیاز به متخصصین این صنعت بیشتر می شود. از این رو می توان گفت که در سالهای آینده موشن گرافیک یکی از تخصص هایی خواهد بود که جایگزین بخش بسیار بزرگی از طراحی گرافیک چاپی خواهد شد؛ به همین دلیل یادگیری این تخصص می تواند آینده کاری خوبی را رقم بزند و بطور کلی می توان برای افرادی که به این تخصص اشراف دارند، آینده کاری بسیار خوبی را پیش بینی کرد.

 

بازار کاری خوب

 

با توجه به نیاز روز افزون جامعه جهانی و همچنین جامعه ایران به موشن گرافیک، تقریبا می توان با اطمینان گفت که افرادی که در این دوره به اندازه کافی برای تمرینات، مطالعه و اجرای پروژه زمان صرف کنند، حتی قبل از اتمام دوره آموزشی می توانند وارد بازار کار شوند. همانطور که در دوره های قبلی مدرسه اینورس چنین اتفاقی افتاده و بیشتر دانشجویان قبل از اتمام دوره و حتی در برخی موارد از ترم اول مشغول به کار شده اند. از .اینرو می توان به موشن گرافیک به عنوان یک حرفه، تخصص و منبع درآمد قابل قبول و مهم حساب کرد

 

شرایط ثبت نام و مخاطبین دوره

 

مخاطبین این دوره، طراحان گرافیک، انیماتورها، طراحان صنعتی، تدوین گران، برنامه سازان، بازی سازان، علاقمندان حوزه ویدئو و کلیه علاقمندان به موشن گرافیک هستند. افراد می توانند در ترم اول ورودی جدید که در زمستان 94 شروع می شود و ثبت نام آن از آذر ماه شروع شده، در مدرسه اینورس مشغول به تحصیل شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مدرسه اینورس تماس حاصل نمایید.