طراحی آگهی تبلیغاتی پر جزئیات
طراحی آگهی تبلیغاتی پر جزئیات

چرا این رشته طراحی شد؟

رشته یکساله God is in the details توسط مدرسه اینورس طراحی شده و با سایر رشته‌هایی که به نوعی با تبلیغات در ارتباط هستند، تفاوت‌های بنیادی زیادی دارد. دانشجویان در این رشته به اجرای دقیق آگهی‌های تبلیغاتی می‌پردازند. آگهی‌هایی پر کار و پر از جزئیات که در نشریات و بیلبوردهای خارجی به وفور دیده می‌شوند ولی متاسفانه در آگهی‌های ایرانی بدلیل ضعف در اجرا به ندرت یافت می‌شوند.


دغدغه و نیاز شرکت‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی به افراد متخصص و اجراکاران ماهر باعث شد تا مدرسه اینورس رشته‌ای دقیق و پر از جزئیات در زمینه طراحی و اجرای کامل آگهی تبلیغاتی طراحی نماید. دانشجویان در پایان این رشته با تاکید بر کار گروهی و پرورش ایده بر پایه کانسپت، به اجرای پروژه‌ای که از سوی کارفرما تعیین شده می‌پردازند و در نهایت، این پروژه را بصورت گروهی، در حضور مدیران بخش خلاقیت برخی آژانس‌های تبلیغاتی به کارفرما و هیئت داوران ارائه می‌کنند.

 

God is in the details چیست ؟

 

رشته طراحی آگهی‌های تبلیغاتی پرجزییات (God is in the details) نخستین رشته مدرسه اینورس بود که نمایشگاه پروژه‌های نهایی دانشجویان دوره اول، مرداد ماه 92 در محل مدرسه  اینورس برگزار شد. این پروژه‌ها در حضور مدیران شرکت‌های ایران‌خودرو، استیل‌البرز و کاله به نمایش در‌آمد. ساخت آگهی‌تبلیغاتی، تکنیک‌های زیادی دارد که بسیاری از ما فقط به طراحی آگهی‌های مینیمال می‌پردازیم که به جز مواردی معدود که توسط افرادی خاص طراحی می‌شوند، این آثار نه از روی دانش بلکه بیشتر از روی راحت طلبی و میانبری برای زودتر به نتیجه رسیدن است. مدرسه اینورس در سال 88 رشته‌ای را تدوین کرده که در آن به طراحی آگهی‌های پر جزئیات پرداخته می‌شود. به عنوان مثال برای طراحی برخی از آگهی‌ها که امکان عکاسی از آن وجود ندارد، به ناچار از آگهی‌های خارجی استفاده می‌شود در حالی که این آگهی‌ها نیاز به کار با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی دارند و لزوما با تکنیک‌های Photo Manipulation قابل اجرا نیستند.

 

 

موارد آموزشی این رشته :

 

در این رشته چندین موضوع مورد بحث و آموزش قرار می‌گیرد: بخش خلاقیت که شامل تکنیک‌های خلاقانه، Art Direction و دانش کلی تبلیغات است بخش مهارتی که شامل طراحی (Sketching) و Digital Clay و بطور کلی کار با احجام است. بخش نرم‌افزاری که شامل نرم‌افزارهای سه‌بعدی مانند 3dsMAX، نرم‌افزار تخصصی Render مانند Vray و نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مانند Rayfire برای شبیه‌سازی و محاسبات فیزیکی است.

 

 

مدرسه اینورس در طول 3 سال فعالیت، رشته‌ها و دوره‌هایی را طراحی کرده است که پیش از این در ایران وجود نداشته‌اند. این رشته‌ها و دوره‌ها به طور تخصصی در حوزه هنرهای دیجیتال هستند. تاکید همیشگی اینورس بر هنرهای آکادمیک بطور جدی ادامه دارد چرا که هر فردی که وارد هنرهای دیجیتال می‌شود، می‌بایست بر هنرهای آکادمیک مسلط باشد. نقاشی، گرافیک، مجسمه‌سازی و عکاسی اصلی‌ترین بخش هنرهای آکادمیک هستند که در کنار تکنولوژی، پایه هنرهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. لذا تاکید و تمرکز بر بخش آکادمیک و همچنین وجود مصاحبه برای ورود به این رشته‌، می‌تواند توانایی افراد و در نتیجه کیفیت خروجی‌ها را بالاتر ببرد.