آخرین اخبار
گزارش ژوژمان دوره طراحی نشان‌نوشتاری و حروف فارسی
گزارش ژوژمان دوره طراحی نشان‌نوشتاری و حروف فارسی
چهارشنبه 2 آبان 97

ژوژمان دوره طراحی نشان‌نوشتاری و حروف فارسی، سه‌شنبه 1 آبان در مدرسه اینورس برگزار شد.

دوره طراحی نشان‌نوشتاری و حروف فارسی که حامد حکیمی، مدرس و دانشجویان این دوره آن را " فارسی‌بازی" می‌نامند، بیشتر دوره‌ای برای آشتی با حروف فارسی در کارهای بصری و گرافیکی است.

 

 

زبان فارسی به عنوان زبان مادری ما باید در روایت‌گری‌های بصری ما نقش و جایگاهی بالاتر از حروف انگلیسی داشته باشند. طراحان گرافیک باید بتوانند از حروف فارسی نیز در کارهای خود استفاده کنند. این مهم مستلزم داشتن درکی متفاوت از حروف فارسی و مهارت استفاده از آن است.

نتیجه یک دوره بازی با حروف فارسی تبدیل سوال " با این نوشته فارسی چه کنیم؟" به فرصتی برای بوجود آوردن شکل‌های بصری و فونت‌های جذاب برای حروف فارسی است.

 

 

علاوه بر شناخت در این دوره، خلاقیت دانشجویان به واسطه مواجه متفاوت با حروف فارسی بیشتر درگیر خواهد شد. ترکیب خلاقیت با حروف فارسی باعث ایجاد مدیومی تازه در عرصه گرافیک و هنرهای بصری می‌شود تا در خلق یک نشان نوشتاری برای بیان مفهوم از هیچ المان تصویری به جز حروف استفاده نشود و این خود حروف و کلمات فارسی باشند که یک مفهوم را منتقل می‌کنند.

 

 

ژوژمان هنرجویان این دوره شامل: طراحی عنوان یک فیلم، مجله، روزنامه، نمایشگاه و ... توسط تکنیک های نشان نوشتاری، نوشتار دستی و ساخت جمله با آنها، طراحی کلمه ی هنرهای تجسمی از شروع کار به عنوان تک حرف تا اتمام کلمه ها، طراحی پوستر مناسبتی به تایپ دست کاری شده فارسی، طراحی پوستر دوسالانه بین المللی پوستر تهران، طراحی هویت دیداری از قبیل نشان نوشتاری، پوستر، بروشور، سایت، پرچم و ... برای یک جشنواره هنرهای تجسمی، می‌شد.

 

برای ثبت‌نام در دوره "طراحی نشان‌نوشتاری و حروف فارسی" روی نام دوره کلیک کنید.