قابلیت‌های جدید افزوده‌شده به برنامه‌های Adobe

قابلیت‌های جدید افزوده‌شده به برنامه‌های Adobe

پنجشنبه 5 تیر 99

قابلیت‌ها و تغییرات جدیدی که قرار بود در رویداد لغو شده Adobe MAX Europe اعلام شوند، به Creative Cloud اضافه شدند. از سال ٢٠١٩ که رویداد Adobe MAX در آمریکای شمالی برگزار شد، شرکت Adobe دیگر چنان مجموعه بزرگی از قابلیت‌های جدید را عرضه نکرده بود. در ادامه به تغییراتی خواهیم پرداخت که در Illustrator، Photoshop و InDesign بیش‌تر از سایر برنامه‌ها قابل توجه هستند.قابلیت‌های جدید Photoshop

در این آپدیت قسمت portrait power به بخشSelect Subject tool اضافه شده است که برای دیزاینرها بسیار اهمیت بالایی دارد. چرا که با افزوده شدن این قابلیت جدید برنامه قادر است نوع شیء انتخاب‌شده را تشخیص دهد و تکنیک‌های خاص و مورد نیاز را بر آن اعمال کند. برای نمونه، هنگام انتخاب مو، امکان تشخیص بسیار دقیق موها و جداسازی آن از فضای اطراف وجود دارد.

قابلیت دیگری که اضافه شده است امکان فعال‌سازیAdobe Fonts به صورت خودکار است و هنگام باز کردن فایل Photoshop، فونت‌های استفاده‌شده در کار به صورت خودکار شناسایی خواهند شد و درصورت عدم موجودی دانلود می‌شوند. علاوه بر آن، فونت‌های بیشتری به برنامه اضافه شده‌اند و امکان شناسایی خط‌های عمودی وجود دارد.


در بخش کار با pattern، قسمتی اضافه شده است که کاربر بتواند بدون تخریب بافت زاویه و نوع قرارگیری آن را تنظیم کند.

همچنین افرادی که از Photoshop درiPad استفاده می‌کنند، اکنون به علت افزوده شدن lightroom به نسخه‌های iPad می‌توانند کارهایی با همبستگی بصری بالا بسازند و با Adobe Capture app فایل‌های خود را از روی موبایل و یا تبلت به راحتی به Cloud کامپیوتر خود منتقل کنند.

کاربرهایی که از برنامهFresco استفاده می‌کنند اکنون می‌توانند روند نقاشی دیجیتال خود را به صورت زنده به اشتراک بگذارند.


قابلیت‌های جدید Adobe Illustrator

اکنون شما می‌توانید در Illustrator پیش‌نمایش کارتان را به صورت زنده ببینید و همچنین برنامه در حین کار از بیشترین قابلیت واحدهای پردازنده گرافیکی استفاده خواهد کرد تا همزمان با پیشروی کار فایل را پردازش کند.

در حال حاضر اطلاعاتی از تغییرات جدید برای Illustrator در iPad در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود در رویداد آنلاین Adobe MAX در ١٩ اکتبر اعلام شود.


قابلیت‌های جدید InDesign

بالاخره قسمت نوشتن review (بازخورد) به نرم‌افزار اضافه شده است و می‌توانید بدون خارج شدن از برنامه بازخوردها را بخوانید.

برای انجام این کار تنها کافی است برShare for review کلیک کنید. همچنین می‌توانید لینک نوشتن بازخورد را برای همکاران خود ارسال کنید و آن‌ها امکان این را خواهند داشت که بدون نیاز به داشتن برنامه InDesign و به صورت آنلاین نظر خود را برای شما بفرستند و شما در خود برنامه این نظرات را ببینید.