آخرین اخبار
گزارش جلسه معارفه "طراحی تخصصی چاپ سیلک"
گزارش جلسه معارفه "طراحی تخصصی چاپ سیلک"
شنبه 15 دی 97

چاپ سیلک، با وجود افزایش دستگاه‌های چاپ دیجیتال، همچنان بخش بزرگی از صنعت چاپ بر روی پارچه را در اختیار دارد. ترکیب روش‌های سنتی چاپ سیلک با مهارت‌های دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند تا طرح پارچه در کامپیوتر و با استفاده از روش‌های مختلف، طراحی و اصلاح شود. سپس به کمک چاپ سیلک طرح به روی پارچه چاپ می‌شود. حال نیاز صنعت چاپ سیلک به طراحانی که طراحی پارچه را مختص این مهارت آموخته‌اند رو به افزایش است.

 

 

مهدیه عباسی به آنچه در این دوره آموزش داده می‌شود اشاره کرد. در دوره طراحی تخصصی چاپ سیلک، هنرجو با پروسه کامل طراحی پارچه بوسیله کامپیوتر، از ایده پردازی و طراحی تا رنگ بندی، تفکیک رنگ و  تهیه خروجی فیلم برای چاپ سیلک آشنا می‌شود.
افرادی که علاقه‌مند به کار در زمینه چاپ سیلک هستند، می‌توانند با کسب مهارت در این دوره‌ها و تهیه ابزارهای لازم، عمل چاپ سیلک را در خانه نیز انجام دهند.
هنرجویان این دوره در زمینه رنگ‌بندی، تفکیک رنگ (CMYK، رنگ پنجم و رنگ‌های پنتون) و راپورت‌بندی مختص چاپ سیلک نیز مهارت کسب می‌کند.

 

 

نکته قابل توجه درباره طراحی تخصصی چاپ سیلک، تفکیک رنگ‌ها در فضای نرم‌افزار فتوشاپ و چاپ آن بر روی فیلم‌هاست. با این روش می‌توان بی‌نهایت طرح را با سه رنگ اصلی و دسته بندی آنها در رنگ چهارم و پنجم روی هر سطحی بخصوص پارچه چاپ کرد.

 

دوره طراحی تخصصی چاپ سیلک از  23 دی در مدرسه فشن اینورس برگزار می‌شود.