گزارش معارفه دوره طراحی کالکشن با مهرآرا مولوی

گزارش معارفه دوره طراحی کالکشن با مهرآرا مولوی

چهارشنبه 24 بهمن 97

معارفه دوره طراحی کالکشن، روز پنجشنبه، 18 بهمن، در محل مدرسه فشن اینورس برگزار شد.

 

در ابتدای این رویداد مهرآرا مولوی، مدرس دوره، به ضرورت ارائه‌شدن کالکشن از جانب یک طراح لباس اشاره و از آن به عنوان پیش‌نیازی برای آغاز همکاری با برندها یاد کرد. مجموعه‌ای که ایده‌خلاقانه طراح لباس را به شکلی شایسته به افراد گوناگون نمایش داده و برای طراح اعتبار کسب می‌کند. 

 

 

وی هدف این دوره آموزشی را معرفی روش‌های جدید برای دیدن موضوعات رایج، و خلق دوباره آنها با بیانی متفاوت اعلام کرد و در ادامه، طبقه‌بندی تولیدات دنیای فشن نظیرHaute Couture ، Ready to Wearو Mass Market را معرفی کرد. وی افزود: در این دوره تمرکز ما بر روی بخش Ready to Wear و بصورت ویژه Women’s Wear (پوشاک خانم‌ها) است.

 

 

مهرآرا مولوی پس از آن مراحل پیش‌روی هنرجویان در ساخت یک کالکشن مانند جست‌و‌جو ی منابع الهامبخش، ساخت Mood Board، ساخت Sketch Book، انتخاب و تحقیق درباره انواع پارچه، ساخت Mockup و نهایتا ارائه نهایی را نام برد و در رابطه با هریک از مراحل، توضیحاتی را ارائه کرد.

 

وی در ادامه درباره تعداد، چگونگی دوخت و چگونگی ارائه پروژه پایانی توضیح داد و نمونه‌کار‌های دانشجویان دوره‌ قبل را، با هدف آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با اتفاقات داخل دوره، به نمایش گذاشت.

 

 

برای مشاهده ویدئو کامل این رویداد به IGTV صفحه مدرسه اینورس در اینستاگرام مراجعه نمایید.

 

این دوره هم‌اکنون در وضعیت ثبت‌نام قرار دارد. درصورتی که مایل به ثبت‌نام در این رشته هستید، به صفحه اختصاصی دوره طراحی کالکشن در وبسایت مدرسه اینورس مراجعه نمایید.