آخرین اخبار
گزارش جلسه ژوژمان دانشجویان دوره استراتژی خلاقیت در تبلیغات
گزارش جلسه ژوژمان دانشجویان دوره استراتژی خلاقیت در تبلیغات
دوشنبه 16 مهر 97

عرصه تبلیغات همواره مسیری هیجان‌انگیز است که نیاز به خلاقیت در آن روز به روز بیشتر می‌شود. از این رو تربیت افراد مستعد و خلاق در این زمینه می‌تواند سنگ بنای ایجاد خط فکری جدید در تبلیغات باشد. گنجاندن هر دو مقوله تبلیغات و خلاقیت در یک دوره‌ نیز این روزها امری حیاتی‌ست.

 

در دوره استراتژی خلاقیت در تبلیغات که توسط شهرام سیف‌هاشمی تدریس می‌شود، سعی بر این است تا دانشجویان با زبان تبلیغات آشنا شوند و خود توانایی درک و نگارش بریف (دستورکار) را در تبلیغات پیدا کنند. توانایی ایده‌پردازی خلاقانه و هم‌چنین تجزیه و تحلیل تبلیغات نیز از سایر اهداف این دوره بوده است.

 

موضوع ژوژمان این دوره ایده‌پردازی برای "جشن ده‌سالگی اینورس" بود. دانشجویان در چند گروه ایده‌های خود را ارائه دادند. این در حالی بود تمام ایده‌ها توسط علیرضا اردوبادی موسس مدرسه اینورس و شهرام سیف‌هاشمی بررسی می‌شد.

 

 

چالش ایده‌پردازی برای جشن ده سالگی اینورس بیشتر هماهنگی میان اهداف و خط مشی و استانداردهای مدرسه اینورس با پروتوکل‌های تبلیغاتی روز دنیا بود تا در نهایت ایده‌هایی ارائه شوند که علاوه بر خلاق بودن، کاربردی، جذاب و همه پسند باشد. استانداردی که اینورس امید دارد به زودی بتواند ان را نه تنها به دانشجویان خود که به تمام مخاطبان اینورس انتقال دهد.

 

 

نکته مهم دیگر در طول دوره که در  ژوژمان 15 مهر برای علیرضا اردوبادی بسیار مهم بود، نحوه ارائه ایده هاست. چرا که یک ایده علاوه بر خلاقانه بودن بذات خود، نیازمند خلاقانه ارائه شدن نیز هست که گروه های ارائه‌دهنده نیز تمام تلاش خود را برای نشان دادن هر آنچه آموختند نشان دادند.

 

 

ایده‌های ارائه شده مورد بررسی نهایی قرار خواهند گرفت و در جشن ده سالگی اینورس از آنها استفاده می‌شود.