آخرین اخبار
مدرسه فشن اينورس (INVERSE Fashion School) در تهران افتتاح شد
مدرسه فشن اينورس (INVERSE Fashion School) در تهران افتتاح شد
یکشنبه 7 مرداد 97

مدرسه فشن همزمان با دهمين سالگرد فعاليت مدرسه اينورس با هدف تغییر در اکوسیستم آموزش حرفه‌ای و با تمرکز بر روی تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی تخصصی و ایجاد‌ یک جریان جدید افتتاح شد. جریانی که به گفته عليرضا اردوبادی مدير و موسس مدرسه اينورس از سال‌های ابتدایی تاسیس اینورس تاکنون، یکی از اهداف جدی وی بوده اما به دلیل آماده‌نبودن بستر و شرایط لازم، به مرحله اجرا نرسیده بود.

 

 

وی تصریح کرد فعاليت INVERSE Fashion School صرفا آموزشی نيست و آموزش تنها بخش كوچكی از آن را شامل می‌شود به طوری كه در این مجموعه جدید، بخشی از فضا به آموزش، بخشی به تولید و بخشی دیگر به گالری جهت فروش آثار اختصاص خواهد يافت. همان طور كه گفته شد از مهمترین اهداف این مجموعه، ایجاد مجموعه برندهایی در زمینه طراحی و تولید پوشاک، زیورآلات، اکسسوری و کفش و ارائه آن با بالاترین کیفیت ممكن به بازار است.

 

 

در ادامه اردوبادی گفت که در این مجموعه، آموزش‌ها به دو شكل صورت می‌گيرد كه حالت اول آن شامل دوره‌های مستقل است که مدت زمان آن معمولا بین 2 تا 4 ماه است و در حالت دوم، برگزاری رشته‌های آموزشی است که معمولا یکسال به طول می‌انجامد و 12 عنوان درسی در آن گنجانده شده است و افراد صرفا با مصاحبه قبلی در این رشته‌ها پذیرفته میشوند و در نهایت افرادی که در رشته‌های آموزشی شرکت می‌کنند، با همراهی مجموعه و دیدن آموزش‌هایی در زمینه برندینگ، شروع به تولید خواهند کرد.

 

 

این مجموعه مجهز به واحد آموزش، واحد تولید و واحد فروش محصول است و کارگاه‌های چاپ دستی، چاپ دیجیتال، الگو، خیاطی، نرم افزارهای مرتبط و همچنین گالری این مجموعه از 6 مرداد 97 شروع به کار کرده‌اند. مدرسه فشن كار خود را با برگزاری سه كارگاه آموزشی در هفته دوم مرداد ماه شروع می کند و تا پایان پاییز97، حداقل 30 عنوان تخصصی را پوشش خواهد داد. به گفته علیرضا اردوبادی، این مجموعه در نظر دارد تا پلی بین طراحان پارچه، طراحان لباس و خیاطی به‌وجود بیاورد.

 

 

موضوعاتی که به اشتباه در دانشگاه‌ها جدا از هم تدریس می شوند و این موضوع باعث شده تا این 3 صنف(طراحی پارچه، طراحی لباس و خیاطی) از کار یکدیگر اطلاعات فنی لازم را نداشته باشند و در نتیجه نتوانند تولیداتی در رده محصولات با کیفیت و استاندارد روز دنیا انجام دهند. از طرفی دیگر بسیاری از طراحان مد و لباس، اطلاعات کامل و آموزش‌هایی حرفه ای در زمینه برندینگ، پرسنال برندینگ و بازاریابی ندیده‌اند، به همین دلیل بسیاری از محصولاتی که تولید می‌کنند، صرفا به صورت مقطعی به فروش می‌رسد و عملا نمی‌توانند برندهایی پایدار و ماندگار با مشتریان وفادار بسازند.

 

 

علیرضا اردوبادی و حمید شمس که موسسین مدرسه فشن هستند، در ادامه گفتند: ما برای تمام پروسه، از لحظه طراحی پارچه تا تولید و فروش محصول در حوزه فشن برنامه داریم و در طول 5 ماه آینده، بخشی از آن را رونمایی می کنیم. بخشی دیگر از برنامه این مجموعه، ایجاد برندهایی در زمینه پارچه است که امضای طراح پای آن است و به نوعی ایجاد سبکی جدید در زیرساخت های طراحی لباس محسوب میشود.

 

 

نكته قابل توجه و متمايز در مدرسه فشن كه بايد به آن اشاره شود معيارهای مهم و استانداردهای بالايی است كه برای انتخاب مدرسین و روش تدريس آنان در نظر گرفته می‌شود كه علاوه بر تسلط كامل به مباحث، نیازمند تجربه كاری حرفه‌ای با استانداردهای اینورس می‌باشد. گفتنی است علاقمندان از هفته‌های آينده می‌توانند برای مشاوره حضوری رايگان و آشنايی با روش تدريس مدرسین در جلسات معارفه که برای هر کلاس مستقلا برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

 

مدرسه اینورس در راستای اهداف و ارزشهای خود، تا کنون قدمهای بزرگی در راستای تولیدات ملی و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف هنر برداشته است و تاسیس این مدرسه به عنوان نخستین مدرسه حرفه‌ای فشن در ایران می‌تواند نقطه‌ای مهم و تغییردهنده در این راستا باشد.