آخرین اخبار
گزارش ورکشاپ Styling
گزارش ورکشاپ Styling
شنبه 29 دی 97

در این ورکشاپ تعریفی از Styling داده شد. Styling روشی برای ایجاد هماهنگی در یک کالکشن و راهی برای ایجاد یک فانتزی است.

 امیرحسین مهدی‌زاده در این ورکشاپ به توضیح Styling و تفاوت‌های آن با طراحی لباس پرداخت.

Styling به معنی هماهنگ كردن يك لباس با اكسسوری‌های مختلف و هنر طراحی تیپ و ظاهر افراد است و به بایدها و نبایدها در مورد لباس پوشیدن افراد می‌پردازد؛ در صورتی که طراحی لباس، هنر ساخت لباس و اکسسوری ها از طراحی تا تولید و اراﺋه است.

 

در این ورکشاپ، شرکت‌کنندگان درباره دغدغه‌های خود به عنوان یک  Stylist صحبت کردند. با توجه به اینکه جایگاه یک Stylist در کشور ما با کشورهای دیگر بسیار متفاوت است، در این راستا باید با توجه به تعاریف معمول از Stylist کار کرد و وارد بازار کار شد. از آنجایی که در حال حاضر موضوع Styling در ایران بسیار رواج پیدا کرده، نیاز است که افراد در این زمینه به درستی آموزش ببینند.

 

 

در این ورکشاپ به Styling به عنوان سازوکاری برای نظم دادن به یک کالکشن در مد و رساندن یک مجموعه به انسجام لازم، پرداخته شد. مهدی‌زاده افزود که یک Stylist راوی داستانیست که لباس‌های طراحی شده در کالکشن آن را تشکیل می‌دهند و با شناخت بهتر این رشته می‌توان کارایی‌های زیادی برای آن یافت.

 

وی در ادامه از تاریخچه Styling و تاثیر آن در دنیای مد گفت و شرکت‌کنندگان را به ایده گرفتن برای داشتن دید متفاوت در نظم دادن به لباس‌ها و اکسسوری‌ها تشویق کرد.

 

 

امیرحسین مهدی‌زاده، در پایان به دادن راهکارهایی برای داشتن نگاه Styling پرداخت و شرکت‌کنندگان را به الهام گرفتن با توجه به شخصیت و نگاه روز دنیا تشویق کرد.

 

دوره‌های " آشنایی با طراحی لباس" و " طراحی لباس 1" و " تصویرسازی برای فشن" با امیرحسین مهدی‌زاده در مدرسه فشن اینورس برگزار می‌شود.

این دوره های را می‌توانید در وب‌سایت مدرسه اینورس ثبت‌نام کنید.