آخرین اخبار
گزارش معارفه دوره‌های "آشنایی با طراحی لباس"، "طراحی لباس 1" و "تصویرسازی برای فشن" با امیرحسین مهدی‌زاده در مدرسه فشن اینورس
گزارش معارفه دوره‌های "آشنایی با طراحی لباس"، "طراحی لباس 1" و "تصویرسازی برای فشن" با امیرحسین مهدی‌زاده در مدرسه فشن اینورس
شنبه 22 دی 97

امیرحسین مهدی‌زاده، مدرس این دوره‌ها جلسه معارفه را بیش‌تر با پرسش و پاسخ پیش برد. وی از بیست سال پیش به طراحی لباس مشغول است و ده سال اخیر فعالیت خود را در ایران گذرانده است.

او بر لزوم برگزاری دوره‌هایی نظیر آشنایی با طراحی لباس تاکید کرد و افزود: در دنیای مد و لباس امروزه قبل از ورود به آن، آشنایی با مفاهیم مختلف دنیای مد بسیار واجب است. فردی که علاقه‌مند به کار در بازار مد و طراحی لباس است باید با اصطلاحات آن آشنا شود. همچنین شناخت واقعیت‌های دنیای مد چیزی است که بسیار به تصویر فرد از آینده شغلی‌اش کمک می‌کند.

تمرکز دوره آشنایی با طراحی لباس بیشتر بر روی شناخت طراحی لباس و روند آن است و لزوما طراحی لباس در آن اتفاق نمی‌افتد. این دوره در دو نوبت در پاییز 97 در مدرسه فشن برگزار شد و پس از استقبال علاقه‌مندان، دوره آشنایی با طراحی لباس برای سومین بار در زمستان 97 نیز ارائه شده است.

 

 

پس از گذراندن دوره "آشنایی با طراحی لباس"، هنرجویان می‌توانند وارد دوره " طراحی لباس 1" شوند. این دوره به تکمیل آموزه‌های دوره قبل می‌پردازد و هنرجو را به صورت عملی و حرفه ای تر در جریان طراحی لباس قرار می‌دهد. در این دوره هنرجو به صورت کاملتری مباحث بنیادی مد را آموزش می‌بیند و در انتها می‌تواند به عمق تازه ای از خلاقیت دست یابد.

برای شرکت در دوره‌های "آشنایی با طراحی لباس" و " طراحی لباس 1" بهتر است که هنرجو آشنایی اولیه با الگوسازی و دوخت داشته باشد. به تاکید استاد مهدی‌زاده هنرجویان باید به طور مداوم در زمینه مد و فشن مطالعه و تحقیق داشته باشند تا در جریان اتفاقات روز این حوزه  قرار داشته باشند.

 

 

دوره "تصویرسازی برای فشن"، دوره مستقلی است که به صورت کارگاهی برگزار می شود. هنرجو در این دوره، تصویرسازی دستی را آموزش می‌بیند و  به انتخاب و سلیقه خود می تواند با استفاده از ابزار مختلف، ایده های خود را روی کاغذ به تصویر بکشد.  

هر سه این دوره‌ها توسط امیرحسین مهدی‌زاده در مدرسه فشن اینورس برگزار می‌شود. برای ثبت‌نام می‌توانید به وب سایت مدرسه اینورس مراجعه کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوره‌ها می‌توانید ویدیو جلسه معارفه را در بخش Igtv صفحه اینستاگرام مدرسه اینورس ببینید.