گزارش ورکشاپ ساخت Mockup در Photoshop

گزارش ورکشاپ ساخت Mockup در Photoshop

سه شنبه 23 بهمن 97

ورکشاپ ساخت Mockup در Photoshop، در روز یکشنبه و دوشنبه، مورخ ۱۴ و ۱۵ بهمن در مدرسه اینورس برگزار شد.

 

آرش منوچهری ارائه‌دهنده‌ این ورکشاپ، در ابتدا چیستی Mockup و کاربرد آن در دنیای گرافیک را توضیح داد و تاثیر بسزای آن در ارائه استاندارد طرح به سفارش‌دهنده را مشخص ساخت. Mockup در حقیقت نمونه اولیه قابل ویرایشی از محصول یا پیش‌نمایش محل استقرار طراحی انجام‌شده است که به سرعت نگاه مخاطب را به خود جلب کرده و شکل صحیح و شکیلی از طرح را به نمایش می‌گذارد. از سوی دیگر، ساخت آن موجب کاهش هزینه‌های ماکت‌سازی و ... نیز می‌شود.

 

 

آرش منوچهری در روز اول این رویداد، مباحث خود را با تمرکز بر روی ساخت و ویرایش Mockupهای با زمینه‌های ناصاف مانند لباس، پرچم، کیف و ... آغاز کرد و شرکت‌کنندگان تمریناتی را هم‌زمان با تدریس ارائه‌دهنده، بر روی سیستم‌های خود و بصورت انفرادی انجام دادند. شرکت‌کنندگان در این اجرای هم‌زمان با چالش‌های اجرایی بسیاری مواجه شدند که تمامی آنها در انتهای رویداد، با نظارت فرد به فرد ارائه‌دهنده رفع شدند.

 

 

وی در ادامه نحوه‌ آماده‌سازی و ساخت یک محصول در قالب عکس و یا Object سه‌بعدی را توضیح داد و به تاثیر عمق‌میدان در ساخت Mockup اشاره کرد. پس از آن به شرح چگونگی ساخت Mockup برای مجله و کتاب پرداخت و در مورد نسبت‌های طرح برای ساخت موکاپ صحبت‌ کرد. همچنین در ادامه تاثیر نور و سایه در ساخت Mockup را مورد توجه قرار داده و از آن به عنوان یکی از عناصر اصلی ساخت Mockup یاد کرد.

 

 

روز دوم این رویداد با حضور شرکت‌کنندگان در استودیو عکاسی آغاز شد و در ابتدای آن شرکت‌کنندگان با فرایند و شرایط لازم برای عکاسی از ماکت محصول آشنا شدند. در ادامه عکس‌های ثبت‌شده برای ساخت Mockup به کلاس انتقال داده شد و فرایند ساخت موکاپ بسته‌بندی به طور کامل توضیح داده ‌شد.