آخرین اخبار
بهرام زند و محمد ابراهیم جعفری، دو هنرمند ارزشمنده ایرانی درگذشتند
بهرام زند و محمد ابراهیم جعفری، دو هنرمند ارزشمنده ایرانی درگذشتند
دوشنبه 20 فروردین 97

بهرام زند، دوبلر برجسته ایرانی درگذشت. وی پس از هشت سال مبارزه با سرطان، سرانجام صبح روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ در منزل خود درگذشت. وی فعالیت خود در صنعت دوبله را از سال ۱۳۴۴ آغاز کرد و از سال ۱۳۵۸، به عنوان مدیر دوبلاژ فعالیت نمود. او مدیرت دوبلاژ سریال‌هایی چون "امام علی"، "مدار صفر درجه"، "ناوارو"، "شرلوک هولمز" و "جنگجویان کوهستان" را عهده‌دار بود. وی پیش از این از «گلادیاتور» به عنوان بهترین نقشی که در آن صداپیشگی کرده است، نام برده بود.


از سوی دیگر با خبر شدیم که محمد ابراهیم جعفری، نقاش نوگرا و شاعر معاصر، در همین روز، در دقایق پایانی 18 فروردین، بر اثر سکته مغزی و در سن 78 سالگی در بیمارستان مداین درگذشته است. وی استاد نقاشی و شاعر ترانه‌سرا بود و در بینال‌های مختلف داخلی و خارجی به عنوان داور نیز حضور فعال داشت. او دلبسته ایران بود، دلبسته دیوارهای کاه‌گلی و معماری روزگار دیرین؛ دلبسته خاطره و شعر، ولی در عين حال عميقاً مقيد به اصول هنر مدرن و انتزاعی.

قطعا درگذشت این دو هنرمند گرانمایه، اندوه بزرگی برای جامعه هنر است. مدرسه اینورس درگذشت این دو عزیز را به خانواده محترمشان و جامعه هنر تسلیت می‌گوید.