آخرین اخبار
طراح گرافیک سوئدی، پوستر فوق العاده برای جشنواره فیلم اوپسالا در گاراژ پدرش ساخت.
طراح گرافیک سوئدی، پوستر فوق العاده برای جشنواره فیلم اوپسالا در گاراژ پدرش ساخت.
سه شنبه 17 مهر 97

ویکتور هرتز، طراح گرافیک سوئد، شاید برای مارک‌های بزرگی مانند مک دونالد (McDiabetes) شناخته شده باشد، اما در یک دهه گذشته او طراح هویت بصری نام تجاری جشنواره فیلم کوتاه بین المللی اوپسالا بوده است و برای پوستر امسال این فستیوال او سنگ تمام گذاشته است.

 

او از سال 2007 تا کنون تریلرهای جشنواره و پوسترهای را از سال 2012 طراحی و ساخته است. موضوع این جشنواره فیلم Uppsala Film Jackdaw است و همچنین این پرنده بسیار پرطرفدار در شهر (سوئد) اوپسالا است.

در چند سال گذشته با استفاده از مركب پرنده به عنوان پایه، تا حدودی از این علامت تجاری استفاده شده و در این سال‌ها آن را در قالب‌ها و مواد مختلف نشان داده‌اند. هر ساله 10 ایده متفاوت با مواد و مفاهیم مختلف ارائه می‌شود، اما ایده امسال از لوله‌های پلاستیکی پر از رنگ است. "

 

ویکتور با علم به نادر بودن این روش و ایده، از رنگ‌های اکریلیک به شیوه‌ای غیرمعمول استفاده کرده است و آنها را در لوله‌های شفاف بر روی بوم قرار داده. یک تصادف جالب شباهت کار نهایی با یک کار که از قلمو استفاده شده بود.

 

او گفت: " من حتی نمی دانستم که نقاشی در نهایت چگونه خواهد بود، چرا که لوله‌ها درهم ریخته شده بود."

این فرایند با پیچیدن از طریق لوله ها، تا رنگ ها در حالی که همه چیز را برای تریلر جشنواره فیلم برداری می کردند، اجرا شود.

 

 

او می گوید: "در تمام مدت حواسم جمع بود، و من مثل شکارچی هنگام نگاه کردن به شکار، در تلاش برای کشف کردن قرار دادن در قاب بودم. "همانطور که من کار خود را انجام می‌دادم، مجبور شدم با نور، دوربین، مکیدن رنگ در لوله هایی که بعد از پر شدن آنها تمام شده بود، با هم هماهنگشان کنم..

 

اما من در نهایت فیلم های کافی برای ویرایش تریلر گرفتم و حتی شگفت‌زده شدم که آخرین قطعه به پایان رسید، زمانی که تمام آثار هنری آشکار شده و آخرین لوله ها پر شده اند.

 

"من این صحنه را در چهار بخش تقسیم کردم و سپس  در Adobe Premiere Pro فیلم گرفتم و آنها را به عنوان چهار لایه در بالای یکدیگر قرار دادم." "هیچ پیشرفتی نکرد، اما من از نتیجه آن راضی هستم، کار در گاراژ پدرم ساخته شد و بدون بودجه بود. من از برادرم پیتر کمک گرفتم، و همچنین پدرم کمک کرد تا محل کار معروفش را در طول این پروژه اشغال کنم. "

 

ویکتور توضیح می دهد: "2015 اولین بار بود که من چیزی فیزیکی ساختم، همانطور که من معمولا به صورت کاملا دیجیتالی در Adobe Illustrator کار می کنم."

 

 

" خیلی پیچیده است و شما باید همه چیز را به طرق کاملا متفاوت برنامه‌ریزی کنید - هیچ دستور العمل CMD + Z برای خنثی کردن وجود ندارد (اما) این بسیار جالب است که قبل از اینکه چشم شما رشد کند و بتوانید آن را لمس کنید، می‌توانید با دستان خود و از زاویه‌های مختلف نگاه کنید. من قطعا دوست دارم کار های بیشتری را  در این زمینه امتحان کنم، ایده هایی را که قبلا داشتم از جمله مجموعه ای از آثار هنری در این لوله پلاستیکی و رنگ هارا عملی کنم."

 

 

 

ویکتور آزاد است با ایده های خود در هنگام کار بر روی کمیسیون های Uppsala، ایده‌ای داشته باشد که آزادی را حفظ می‌کند.

 

او گفت: "این متفاوت است به طوری که خیلی بیشتر آزاد است، همانطور که من می‌توانم مفاهیم را از ابتدا ارائه دهم." "طرح بندی و مشخصات گرافیکی در حال حاضر تنظیم شده است، بنابراین من فقط نیاز به چیزی دارم که متناسب با فضای جشنواره است و همچنین خوب باشد.

 

 

 

"من از سال 2005 با این جشنواره مشغول به کار بوده‌ام، بنابراین بسیار با جشنواره احساس نزدیکی می‌کنم.. همچنین بهترین هفته سال است که در شهر من اتفاق می‌افتد، من با تعداد زیادی از افراد بزرگ و فیلمسازان از سراسر جهان از طریق همین فستیوال کار کرده‌ام. بنابراین در حال حاضر افتخار برای کسی است که کارهای هنری رسمی برای آنها انجام می‌دهد.

 

"هدف من این است که هر ساله بهترین‌ها را داشته باشیم."